Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megoldani, hogy a...

Hogy tudnám megoldani, hogy a cicám ne jöjjön utánam, amikor elmegyek otthonról?

Figyelt kérdés

A cicám 7 hónapos, kinti macska. A terasz egy kis zugában szépen be van rendezve neki a kis kibélelt lakhelye, szépen fekszik, jól elvan. Nagyon szeret minket, mi is őt. Egy igazi kis tünemény. Egyetlen egy gondom van vele: amikor hajnalban elmegyek itthonról, mindig jön utánam. Legutóbb a vasútállomásig eljött, és már nagyon féltem, hogy valami baja lesz, elüti a vonat vagy egy autó, de aztán a testvéremet kihívtam, aki haza tudta vinni őt. Szerencsére!


Próbálkozom megoldani mindenhogy: siccelem, zavarom, ijesztem, kicsit megpaskolom, hogy fusson vissza, ami sikerül is, de amint elindulok, és egy kicsit távolabbra kerülök, megint elkezdi szedni a lábát utánam. Nem akarom, hogy bármi baja legyen! Anyukám azt mondja, hogy ilyenkor adjak neki enni, ami még rövidtávon jó ötlet, de a problémát nem oldja meg, mert nem adhatok neki mindig enni, amikor elmegy valaki itthonról.


Nagyon barátságos! Túúúl barátságos. Van, hogy a házunk előtt elsétáló gyalogosokhoz odasétál, van, hogy meg is simogatják. Nem ismeri a veszélyt, azt hiszi, hogy mindenki a barátja, pont ezért féltem.


Mit tegyek? Aki járt már így, el tudná mondani, hogyan oldotta meg a problémát?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2021. okt. 26. 21:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
Akor ezentúl csak benti lesz.
2021. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Szereted a macskat? Fontos neked?

Akkor vagy megoldod, hogy ne tudja elhagyni az udvart, vagy bent tartod. Ez a ket valasztas van igazabol.


Egyeb esetben pedig szamitani kell arra, hogy valami baja lesz, elutik, mergezett akarmit eszik, szettepik a szomszed kutyak, ha ennyire baratsagos, akkor felkapjak es elviszik, stb.

2021. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem ugyanaz a helyzet, de hátha segít.

Nekem kutyám van, amikor hozzámkerült, eleinte mindig nagyon ugatott, mikor reggelente elindultam dolgozni. Ezért "bevezettem", hogy közvetlenül, mielőtt elindulok, kap egy jutalom rágcsálnivalót, amin hosszabb ideig elnyammoghat. Így nem arra figyelt, hogy otthon hagyom, hanem a kajára, így ez a probléma megszűnt.

Esetleg hasonló módszert nem lehetne kipróbálni a cicával?

De ha ennyire kijárós, és mint írtad, hogy nem ismeri a veszélyt, akkor nem lenne biztonságosabb bent tartani a házban? Így rövidesen vagy elüti egy autó, vagy egy járókelőnek megtetszik es hazaviszi magával.

2021. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Sajnos az, hogy benti macska legyen, nem megoldható. Volt régen egy macskánk, majd 17 évet élt. Ő is volt, hogy jött utánunk, de csak az első sarokig. Utána megállt, nézett, aztán idővel visszament. Ő is nagyon barátságos volt, nyugodt, csendes környék a mienk szerencsére. Csak ez az egy komoly probléma van, hogy jön utánunk.


A kajával nemcsak rövidtávon oldom meg a problémát? Mert amint nem fogok neki enni adni, ugyanúgy jönni fog majd utánunk, nem?

2021. okt. 26. 21:32
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem es volt a gond,én úgy oldottam meg,hogy nem figyeltem,nem néztem hátra. Aztán vagy megvárt egy közeli udvarban vagy hazament.
2021. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
6%
akkor póráz amíg nem vagy otthon
2021. okt. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

21:32!


Ezaz, hogy ha nem is nézek vissza, akkor is látom, hogy jön utánam. Olyat is próbáltam, hogy folyamatosan megyek, és nem nézek vissza, nem állok meg magyarázni neki, de akkor is jön, és egyszer csak azt látom, hogy ott van mögöttem.

2021. okt. 26. 21:35
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Lehet itt lepontozgatni, de ez az igazsag. Vagy bent tartja vagy megoldja, hogy telken belul maradjon. Egyeb esetben lutri, hogy mikor fog megtortenni a baj.

Mennyit sirtam en is gyerekkent, mert kb evente (valamelyik meg annyit se birt) tuntek el a kinti macskak. Vagy amikor 10 evesen te talalod meg az utcaban elutve...Utaltam ezert a szuleimet, mert ok meg mindig szereztek valahonann ujat, leszartak az egeszet :(

2021. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

#5 vagyok

Esetleg nincs valami hely ahová úgymond bezárhatod amíg elmész? Pl. A konyhába teszel neki almot,kaját meg innivalót.

2021. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
pedig tartsd bent, vagy csúnya vége lesz.
2021. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!