Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözzek el otthonról?...

Hogyan költözzek el otthonról? Lehetséges egyáltalán megoldani ezt valahogy? Körülbelül mennyibe kerül a különköltözés? A "felnőttélet" elkezdése mennyi pénzt igényel? És mennyibe kerülne haviszinten mindez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval nemsokára töltöm be a 18-at, azonban egyre inkább romlik a kapcsolatom a szüleimmel és a testvéremmel. Odáig fajultak a dolgok, hogy már ők is azt szeretnék hogy lelépjek. A helyzet az, hogy gyakorlatilag semmilyen okot nem adtam erre, egyszer csak mindenért én lettem hibáztatva, és folyamatosan provokálnak, szemétkednek velem, már évek óta.


Most viszont nekem is nagyon betelt a pohár, így elhatároztam hogy minnél előbb el kell mennem innen, mert már nem bírom sokáig.


Sajnos viszont emiatt nagyon sok probléma, akadály áll fent.


-Még gimnáziumba járok, és 20 évesen érettségiznék le. (5 éves osztály)

-Gyakorlatilag semmi pénzem nincsen, és senkitől nem is várhatok el segítséget.

-Nagyon drága albérletárak vannak, és emellett még a kaja+rezsi stb. szinte elképzelhetetlen egy minimálbérből egyedül.

-Szeretnék továbbtanulni, de úgy érzem, ha el is tudnék költözni, azt az álmomat jó mélyre temethetem, mert sosem fog megvalósulni.



2020. máj. 17. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Sokba kerül, de ez függ az igényeidtől is. Lehet szobát is bérelni, úgy olcsóbb. Azt viszont nem tudod megoldani, hogy nappali tagozaton tanulj, és dolgozz egyszerre.
2020. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pénz nélkül nincs új életkezdés.

Szóval amíg nincs pénzed nem tudsz elköltözni. Mit tehetsz akkor? Menj el diákmunkázni, és dolgozz amennyit tudsz. Minél többet dolgozol, annál több lesz a pénzed is. A megdolgozott pénzedet meg gyűtjsd egy számlán, ne költsd el. Ha 1-2 évig így spórolsz, akkor később már tudsz bérelni szobát, eltudsz indulni a felnőtt életbe. Tanulni meg lehet munka mellett is.

2020. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
72%

Attól függ, melyik városról van szó. Mi most költöztünk külön egy bútorozatlan lakásba. Kb 700ezernél járunk berendezés ügyileg. Vannak még hiányosságok és nem luxus dolgokat vásároltunk és segítségünk is volt a szülőktől. Ebbe beleszámoltam a konyhai eszközök árát is.


Kezdésnek szerintem Pesten bútorozott lakást keress majd az érettségi után. És akkor apránként össze tudod gyűjteni a kis dolgokat pl konyhai felszerelés ágynemű stb.


Ha most is Pesten laksz hétvégente elmehetsz diákmunkára és nyári munkára is. Azt a pénzt tedd félre majd ha költöznöd kell.

Pl a Balatonon nyitnak a vendéglátó helyek. Keress olyat ami szállással és ellátással van és a pénz nagy részét így félre tudod tenni. De előre szólok ott keményen dolgozni kell. Egy nyáron ha az egész szezont végig dolgozod 350ezret a legrosszabbhelyen is adnak a legrosszabb munkákért (mosogató, konyhai kisegítő). Az két nyár alatt ha csak 200at teszel félre belőle már 400. Kezdésnek nem is rossz. És nyáron nem kell otthon lenned.


Évközben pedig a fürdőkben szívesen alkalmaznak diákokat és nincs minimum heti óraszám. El tudsz járni hétvégente dolgozni főleg ha bérleted van pénzbe sem kerül. Egy hónap alatt 50et azzal is össze lehet szedni. Vagy a mekiben is dolgozhatsz diákmunkásként. Iskola mellett kicsit fáradtabb leszel és a szabad időd jelentősen lecsökken majd.


Aztán ha leérettségiztél majd újra gondolod. Más lehetőségeid lesznek teljesen. Addig meg kibírod otthon.

2020. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Elmész szépen koliba.
2020. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Költözz kollégiumba, az maximum néhány tízezer forintból megvan havonta. Ha a családod tényleg nem akarja hogy otthon legyél, szerintem simán kifizetik neked.
2020. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Koltozz kollegiumba es igy csak hetvegente lennel otthon.

Masik opcio hogy kimesz kulfoldre dolgozni olyan helyre ahol biztositanak szallas. sok ember megy igy ki es havonta vagy 2 havonta egyszer mennek haza, gyakorlatilag kint elnek.

Ugyan ezt szerintem megtudod csinalni pl gyorben is vagy olyan varosban ahol gyarakba keresnek embereket es szallast biztositanak.

2020. máj. 18. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha még két évig gimibe jár, akkor kb zéró esélye van, hogy felvegyék koliba, ha eddig nem volt koleszos (nem volt).

"kimész külföldre dolgozni" WTF?


Attól tartok, hogy ezt a két évet még ki kell bírni, közben kereshetsz diákmunkát, ha találsz olyat, amit nappali gimi mellett lehet végezni.


Szerintem kb 3 havi megélhetést kell valahogy összekaparni.

Nem tudom, milyen nagyon drága albérleteket néztél, de szobabérlet, társas lakásbérlet, stb, az már megfizethető. Sok egyetemista így bérel, sok ilyen hirdetés van a félévek környékén. Kezdésnek jó az.


És azért azon is el kellene gondolkodni, hogy miért fordultak ellened.... Minden történetnek legalább két verziója van...

2020. dec. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!