Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a macskákat arról, hogy a növények cserepébe pisiljenek?

Figyelt kérdés
Van 3 sárkányfánt amiknek igen terebélyes cserepe van. Tettem a tövükhöz kartonlapot, hogy ne letakarjam a földet, de ezek a kis szerencsétlenek még a kartonra is rápisilnek. Van alomtálca 2 is, rendszeresen tisztítva, mégis néha inkább a virágcserepeket választják. Valami tipp erre?

2021. okt. 29. 06:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én tele vagyok mindenféle pálmával, sárkányfa is van. A nagy cicát pont nem érdekelte soha egyik sem, most van egy kicsi, az felmászik rájuk, cseszteti a leveleket. Annyit teszek, hogy ha meglátom, hogy menne oda, elzavarom szépen. Nem bántom, csak tapsolok meg siccelek. 2 hónapja van velünk a cica, most már kezd neki leesni a tantusz, hogy a növények tiltottak. Belepisilni mondjuk hálisten nem próbált, de amúgy a múltkor a praktikerben a bababiztonsági cuccok közt láttam olyat, ami éppen erre való, hogy a cserépbe tedd a földre, hogy a gyerek ne tudja kikotorni. Szerintem macskához is jó lehet.
2021. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én megpucoltam pár hagymát és félbevágva betettem a cserepekbe. Hamar leszokott arról, hogy odapisiljen. :D máshogy nekem nem ment.
2021. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

A 6-os vagyok, most néztem vissza.

Több mint 35 éve vannak cicáim, de eddig egyetlen egy sem rágott meg semmilyen szobanövényt, nem is kaptak semmiféle mérgezést és mind 14 és 19 éves korunk között halt meg.

2021. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) nem fogom eladni a növényeket. Szerencsére nem rágnak csak a nagyobb cserepekbe belepisilnek.
2021. okt. 29. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!