Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a macskámat, hogy kézre támadjon?

Figyelt kérdés
4-5 hónapos jelenleg. Nagyon durva sebeket tud ejteni a kezemen. Karmolni már nem karmol, viszont harap. De azt olyan erővel hogy hihetetlen, hogy nem érzi hogy az nekem már fáj.

2021. júl. 20. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
A macska nem játék
2021. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm ezt a szuper jó tanácsot. Most már tudom mi a megoldás 👍

2021. júl. 20. 07:14
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
2021. júl. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Mert fogságban tartod
2021. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit pöcköld meg a fülét, rántsd el a kezed, amikor támadna vagy kis finom koppintás a fejére kizökkenti.
2021. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Koppints az orrára - határozottan, de finoman, hogy kellemetlennek érezze -, és hagyd ott. Megtanulja.
2021. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, ha macskát fizikailag bünteted, játéknak fogja vélni. Nem értik a büntetést, és csak magad dühíted vele. Ha ezt csinálja, hangosan szisszenj fel, mivel amikor mrg kicsi volt, és ha a másik kiscicának ez fájt, így tett. Akkor abba fogja hagyni, de akkor ne játsz vele kicsit. Ja a másik, romba döntöd a dolgot, ha engeded a kezeddel játszani, ez innentől tilos. :) Nekem 1 éves cicám van, ő komolyabban űzte a dolgot, mentél be a szobádba és a lábadba harapott, de már szinte le is szokott erről. :)
2021. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul, akkor Jackson Galaxy videói a youtube-on! Kezdő cicás vagyok, kb problémamentes a ciccem (csak akkor karmol/harap, ha hirtelen mozdulok, és megijed, egyébként bújós, még simit is úgy kér, hogy behúzott karommal simogatja meg a kézfejem), de sokat segítettek a videói, és amióta úgy játszom vele, ahogy tanácsolja, jóval kevesebbet zoomie-zik.

Ha esetleg nem tudsz olyan jól angolul, akkor elmondom a lényeget. Szóval ő egy macska viselkedés terapeuta, van műsora is az Animal Planeten, a Pokoli macskák (My cat from hell), lényegében Ceaser Milan, csak ő macskákkal. Az a lényeg, hogy kézzel játszani tilos! Ha rászoktatod, akkor simogatáskor is játéknak fogja gondolni, és akkor hamm! Vegyél egy tollasbotot, vagy labdás botot, nagyon max 2 ezres tétel, ha nagyon szépet akarsz, de már 500 ft körül lehet venni. Ezzel érdemes játszani, ő üldözni fogja, el akarja kapni, közben szaladgál ide-oda, kifárad, és kiéli a vadászösztönét (tollasbot az kulcsinger, mert tollak=madarak=préda. de a labda is jó, mert ugye az meg pontszerű és mozog, szóval kisemlős vibe!), érdemes ezt etetés előttre időtízeni, mert az ő fejében úgy él majd, hogy vadásztam, elkaptam (fontos, hogy el kell kapnia a végén!), megöltem (vergdjön egy kicsit az az áldozat!), és megettem (elé rakod a kajcit). Hülyén hangzik, meg áh, ugyan ki hinné ezt el, de hidd el, a cica tökre bekajálja, hogy mekkora vadász, és micsoda prédát ejtett. :D (így este sem fog banzájt rendezni) Jó ötlet lehet még jutalomfalatos gömb, amit megtöltesz falatokkal, ő meg görgeti és kipotyogonak a szemek, ez is vadászat és evés. :D

Legyen neki 3-4 játéka is, amivel önállóan tud játszani, akár harapdálni. Macskamentás egér az nagyon jó, ha bolondozásra vágytok, meg lefoglalásra, egy nagyobbacska plüss harapdálni, 1-2 labda üldözni (lehet pamut, pingpong, zörgős vagy csörgős, ami beválik. persze estére a csörgőst én elveszem, nem szeretek hajnalban arra kelni :D). Ha simogatáskor a kezed után kap, vedd el tőle a kezed, és add oda neki az egyik játékot, így megtanulja, hogy azzal a tárggyal lehet, az játék, az préda, de a kezed nem az, mert elveszed tőle, ha csinálja. Így egy idő után megtanul különbséget tennni, és nem fog támadni, csak ha hirtelen mozdulsz, vagy valami baj van.

Ó, és ha jól látom, pont benne van a fogzásos korban, szóval ez is lehet faktor benne! Az én cicám is most mindent rágcsálna (szerencsére a halom játéka is opció neki, ha odaadom, és akkor a matrac széle megmenekül), ez ilyen kor, ezzel együtt kell élni, de ha van, amit rághat, és meg is kapja, akkor jóval kevesebb a felmerülő probléma.

Sok sikert a cicushoz, én hiszek bennetek, ügyesek vagytok, menni fog! <3

2021. júl. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kismacska ezt csinálja.Előbb-utóbb leszoknak róla,nem lesznek olyan játékosak,másban keresik a szórakozást,többet alusznak.


Attól is függ hogy kint vagy bent tartod a cicát ,hogyha kint akkor hamarabb rászok a vadászatra ha bent akkor játékos maradhat még több ideig.

2021. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne nyúlj a hasához, azt ki nem állhatják macskák. Simogasd a hátát, a füle tövét, akkor biztos nem támad.
2021. aug. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!