Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 10 éves cicám mellé befogadt...

A 10 éves cicám mellé befogadtam egy kiscicát, Hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés

A nagy cicám, fiú cica, ivartalanított,

A kislány cica 12 hetes,

Tegnap fogadtuk be,


Azóta a nagy cica kerüli, elbújik, polc tetejére,

Ha közel kerül hozzá a pici akkor fúj rá és morog ,

De eddig nem bántotta, csak fújt rá.

A kiscica mindenhova bebújik.

Nem tudom, pár napig legyen a pici egy szobában elzárva? Főleg amikor dolgozom,

Vagy nyugodtan nyitva lehet a szoba ajtó is?


Tudnátok ötleteket, hasznos tanácsokat adni?



2021. nov. 8. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Ezen mondjuk előre kellett volna gondolkozni. Tesztjeik, oltásaik rendben vannak? Amíg nem egyértelmű fiv/felv negatív, nem is szabadna őket összeengedni…


Csukd őket szét, saját wc-vel, vízzel, kajával, játékokkal és eleinte csak felügyelettel lehessenek együtt. Érezzék egymás szagát addig is, szokják a másik cicát. Ha minden teszt és oltás, parazitamentesítés rendben van, akkor először 10 perc, másnap fél óra, és így tovább lehetnek együtt. Mindig tudjon mindkettő menekülni és az első agresszív megmozdulásnál szét kell szedni őket. Egyedül semmiképp nem maradhatnak még. A közös játék, közös simogatás közelebb hozhatja őket egymáshoz, de mindig kédzenlétben kell lenni az esetleges agresszió miatt.

Kb egy hónap, mire megszeretik egymást, ha azt látod, hogy egymás fenekét szagolják vagy elkezdik mosdatni egymást, akkor nyert ügyed van.

2021. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj nekik időt. Nekem mindig befogadott macskáim voltak: az első találkozástól max egy hétbe került míg összeszoktak. Amit mindig betartottam: nem engedtem őket rögtön össze, de tettem róla hogy érezzék a másik szagát. Még is is volt némi fújás az első közvetlen találkozásnál, de harc nélkül eldöntötték ki a főnök.
2021. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem sikerült. a kicsi aktív volt, játszani akart, az idősebb nem. Végül szinte depressziós lett, nem tisztálkodott, csapzott lett a bundája stb. Szerencsére családon belül lett gazdája a kicsinek.
2021. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az idosebb macskat nyugtasd, a kiscicat csititsd :)
2021. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!