Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennél, ha az ovis gyereke...

Mit tennél, ha az ovis gyereked allergiás lenne a 10 éves cicáidra (2 cica)?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, érdekelnek a válaszok.
2021. okt. 24. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Mi mást lehet ilyenkor tenni mint valahol máshol elhelyezni a macskákat? Lehetőleg családon vagy baráti körön belül.
2021. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%
Vagy a gyereket :D
2021. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Mérlegelném az alábbiakat:

- allergia súlyossága

- lehetséges-e házon belüli szeparáció (egyáltalán: a macskák kintiek-e vagy kinti-bentiek vagy lakásmacskák; nagyon nem mindegy)

- ha csak nagy áldozatok árán vagy sehogy nem megoldható a további együttélés, van-e családon / ismeretségen belül valaki, aki szívesen átvenné az állatokat

2021. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy elméleti, de ha a macska 10, a gyerek meg ovis (minimum 3, maximum 6-7), akkor meglepődnék, hogy ez csak most derült ki.

Nálunk volt éles helyzet, befogadott kutya, allergiás gyerek (előtte az asthma miatt direktben pirck teszt) és mégis kijött a durva allergia kábé fél év után. Kutty nem került az utcára, menhelyre stb... természetesen, megoldottuk családon belü, de örök tapszatalat, hogy tesztelni kell, pláne ha hajlam van, ne utólag derüljön ki, hogy beborult...

2021. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért elméleti, mert a cicák adottak, gyerek még nincs, a férjem viszont allergiás. Ő is szereti a cicákat, így vállalja őket az allergia ellenére, de egy gyereket gondolom nem lehet kitenni ilyennek. A cicáimat viszont nem adnám senkinek, így akkor gyerek nem lesz.

Egyébként se vagyok oda a gyerekekért, mindig bizonytalan voltam, hogy legyen-e majd egyszer, így akkor még egy érv amellett, hogy ne legyen.

2021. okt. 24. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

3 vagyok: igen, akartam is írni, hogy felnőttként én pl. vállalnám a gyógyszerszedést ilyen esetben, de egy gyerekkel kapcsolatban ez fel sem merülne, főleg ilyen kicsi korban.

Amúgy már bocs, 2 macskám van neked is, de ha te tényleg ezért nem vállalsz gyereket, akkor nem is való neked.

2021. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia nem ovis korban derül ki, ha együtt él az allergénnel, és nem egyformán súlyos mindenkinél. Nálam pl. olyanokat mutattak ki gyerekkorban, aminek állandóan ki voltam téve, mégse volt soha tünetem, amire meg volt tünetem, arra meg nem teszteltek, de felnőttként az is enyhült, egy kolléganőmnek meg fokozott stressz miatt lett ételallergiája. A hajlam nem jelenti azt, hogy ki is alakul allergia, emiatt nem mondanék le a gyerekvállalásról, a szeparálást minden esetre még gyerekvállalás előtt kialakítanám, illetve a macskának nincs helye a gyerekszobában.
2021. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!