Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meguntam a folyamat konzerv...

Meguntam a folyamat konzerv kidobálást, legyeket, hisztit. Élhet két macska kizárólag száraztápon?

Figyelt kérdés

Mindenfélét szoktam nekik venni, pástétom, szottyos, filés, állateledel boltosat, szupermarketest, rendelőset, 60ezer ízben ..

Valamit egyáltalán meg sem kóstolnak. Deire találnék egy megfelelőt, 2 alkalom után megunják.

Besokalltam.

Eldöntöttem, hogy eléjük teszem a szárazat, az nem romlik meg, aztán ráérnek hisztizni maguknak.

De nem lesznek betegek, ha csak szárazat esznek?


2021. nov. 9. 12:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesznek betegek. Viszont arra figyelni kell, megfelelő mennyiségű vizet igyanak.
2021. nov. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda válogatós banda... :D Az enyéim is ilyenek.

Amúgy nem lesznek betegek. Egy jó minőségű száraztápban benne van minden olyan tápanyag, amire szüksége van a macskának. Arra figyelj, hogy víz mindig legyen nekik.

2021. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én csak választás után adtam nekik nedves tápot. 10+ évesek.
2021. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesznek betegek, sőt jót tesz a fogaiknak hogy rágnak. Csak normális minőségűt vegyél, ne pár % hústartalmút. Amúgy nem hisztiznek, a macskák úgy vannak "kitalálva" hogy egy nap sokszor esznek 1-2 falatot. Ez a normális, persze vannak másmilyen macskák is, de ők könnyen elhíznak.
2021. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Én csak és kizárólag száraz táppal etetem a macskáimat már sok éve.


12kg-ós kiszerelésben veszem így jó pár hétig nincs rá problémám.

2021. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is 99%-ban táppal etetek. A jó minőségű tápban minden megvan, ami kell nekik. Nem éhesek, nem habzsolnak és kevesebbet szarnak. :D


Próbálkoztam náluk anno hússal is, de még fintorogtak is és otthagyták a tálban.

2021. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a szaraztap. A fogaiknak nem jó a sok nedves


Érdekes jo minőségi, gabona mentes tapot venni, magas hustartalommal.

2021. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
A veséiknek nem tesz jót, rövidebb életűek lesznek. Bár ez neked nyilván éppúgy mellékes, mint az étkezésük, csak neked legyen kényelmes.
2021. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
#8 Az emberek 90%-a, sokkal egészségtelenebb ételeket eszik.
2021. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

A macska vesebetegségeinek ezer más kiváltó oka van a száraztápon kívül. Ráadásul ez nem jelenti a macska életének a megrövidülését, ha kezelve van a betegsége. A kedves fentebbi válaszoló nyilván lesz*rja, ha az állatai betegek lesznek, ezért lett rövidebb életű a beteg macskája.

Az én macskáim étkezésének kb. a kétharmada nedves táp, mégis vesehomokja van az egyiknek. Az előző macskám kizárólag nyers húsokat evett, száraztápot soha, és mégis vesebeteg lett még fiatalkorában. 22 évig élt, egyébként.

2021. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!