Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatnánk le a...

Hogyan szoktathatnánk le a cicánkat a folyamatos szökésről?

Figyelt kérdés

Benti cica lenne, de folyamatosan szökni próbál. Van bent játéka, emberei is akik fárasztják (3 kicsi gazdi és 3 felnőtt), bújócső, kaparófák, macskabútorok, polcokon mászkálhat stb. , mégis állandóan lesben áll és ki akar menni. Kültéri kennelje is van, de onnan is ki akar jutni és úgy nyávog, hogy a szomszédok már szóltak, hogy valamit csináljunk mert megőrülnek tőle.

Mit csinálunk rosszul?


2021. ápr. 9. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
16%

Mennyi idős? Mielőtt hozzátok került kinti cica volt?

Egyrészt szegény kíváncsi a kinti világra, mozogna, másrészt, ha élete első szakaszában ki is mehetett, most is ki akar majd.

2021. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szia, ivaros vagy ivartalanított a cica?
2021. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

3 hónaposan került hozzánk, fél évesen lett ivartalanítva, most 8 hónapos. Kandúr (volt).

Amíg hozzánk nem került csak és kizárólag kinti cica volt, nem mehettek be a házba csak a sufniba.

Télen nagyon élvezte, hogy bent meleg van, nem is akart kimenni most viszont meg van őrülve.

2021. ápr. 9. 09:46
 4/10 anonim válasza:
100%

Akkor még csak kiváncsi, idővel ez enyhülni fog. Fiatal , játékos érdeklődő cica lehet. 8 hónapos tehát még szinte kölyök próbál rosszalkodni. 3-4 hónap és szerintem enyhülni fog benne ez a vágy.


Nekem 2 teraszom van, 3 emeleten lakom. Mindkettő hálózva van, viszont a nagyobb teraszon megtalálja a módját mivel tetőtér és néha de ritkán átment a szomszéd teraszra nézelődni..mondanom se kell az aggodalmat hogy véletlen onnan leesik vagy bármi..


akkor elkezdtem rá adni a szuper kis cica hámot és pórázzal próbáltam vezetni.


Mondjunk az én cicám 4 éves lesz , és nagyon okos mindenre hallgat szinte.

Tehát a hám nem igazán tetszett neki eleinte , inkább ezért bent maradt ha meglátta hogy csak ezzel mehet ki:)


Nekem a kis teraszon nyugodtan tud levegőzni ott nincs szőkés veszély( talán majdnem azt szolgálja mint nektek a cica kenel)

2021. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha tűri, macskahámot javaslok.
2021. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Aha! Kinti volt, és itt ez a lényeg. Megszokta a szabadságot, járna-kelne. Sajnos ti kevesek vagytok neki, hogy érdekesek legyetek számára. Ugyan ebben a cipőben vagyok, kinti-bentit próbáltunk teljesen bentre szoktatni, de függöny tépéstől kezdve a depiig minden volt. Nem volt hajlandó játszani velünk. Odakint a füvön már igen!!! Most kapott egy cica ajtót, hogy legalább a dolgát elvégezhesse odakint, amúgy zömében bent van.


Remélem ti több sikerrel jártok, a miénk nagyon el van kényeztetve :'D


A hám jó megoldás lehet számára.

2021. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok)

Akkor azért van ez, mert eddig kint szaladgálhatott (télen érthető miért nem akart kimenni, de már jön a jó idő), vagy megenyhültök és kiengeditek, vagy lehet idővel letesz róla, hogy kimenjen.

Az én macskám kb 1-2 hónapig benti cica volt, de végül megszántam annyira nyávogott és kiengedtem. Télen el is ütötte az autó :/ Ha attól tartasz baja lesz a környéken, akkor szimplán meg kell várni, míg le tesz a témáról a macska.

2021. ápr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ez gyakori eset ha csak akkor kap figyelmet ha nyávog. Ilyenkor csak el kell kapni és rá kell csapni a fenekére. Kaját meg csak reggel és este kapjon rutinosan, ne akkor amikor nyávog.
2021. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nagyjából a következő hideg időig fog ilyen lenni. Azután ugye télen megint nem akar majd kimenni, jövő tavaszra meg elég idős lesz ahhoz, hogy megszokja már, hogy nem mehet ki.

Tapasztalat, nekünk is így volt mind3 cicánál, akiket utcáról fogadtam be néhány napos/hetes korukban. Egy tavaszt/nyarat végig hisztiztek, na nem olyan durván, de azért voltak harcok, aztán elfogadták.

Lehet vitázni, hogy mikor szenved jobban a cica, ha egész életében be van zárva és csak felügyelettel (póráz-hám vagy kennel) mehet ki, vagy ha egész életében a maga ura, magára kell vigyáznia, emiatt stresszes lehet, elvadulhat, örökké a háta mögé kell nézegetnie és még így is bármikor baja eshet, esetleg pont akkor, amikor senki nem veszi észre, senki nem segít neki és hosszú órákon át kínlódik, mielőtt végleg feladja.

2021. ápr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Naná, hogy ki akar szökni! Ahol három gyerek van, még jó, hogy nem dilizett be a sok macerától, hangoskodástól. Ahol én dolgoztam, /USA/ ott nem adnak örökbe gyerekek mellé macskát. Csak ha már akkorák, hogy tudják, hogy szabad hozzáérni, gondozni.
2023. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!