Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Spricceled a macskát vízzel,...

Spricceled a macskát vízzel, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés
A kérdés benti macskákra vonatkozik. Eddig csak olvasó voltam, de nagyon kíváncsi lettem. Sokan írják, hogy lespriccelik a macskát a rosszaság után. Nos én azt tapasztaltam, hogy a mi macskánk ezt háborúnak tekinti. Legutóbb megpróbáltam, amikor felmászott a konyhapultra, hogy felé spriccelek. Ő ezt személyes sértésnek vette és megtámadta a lábam. Nem gondolom jól módszernek, legalábbis nálunk nem vált be! A "NEM" szó használata is teljesen felesleges. Nem rossz cica, ennyi bűne van, na meg ez a sértődékenység.. De jó lenne egy bevált módszer, ami nem teszi tönkre a macska-gazdi viszonyt.
2021. nov. 16. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem látom értelmét.


Egyrészt a cicak nem kutyák, nem idomíthatóak jól. Ez a természetükből fakad.


Ebből kifolyólag nem fogjak felfogni miért bantod őket vízzel miközben amúgy finom falatokat is adsz neki.


Nálunk jön meg, ahova akar.

A konyhapultról kb minden könnyen leverhető dolog eltűnt és kaja csinálas előtt letakarítjuk alaposan.


Fürdetjük a macskát, 3s fésülgetjük a felhalmozódó szennyeződés és hulló szór miatt.

2021. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Akkor spiccelem, amikor akarom.
2021. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeköti veled a spriccelést, akkor nem jól csinálod.

Alapvetően a módszernek az a lényege, hogy ne veled kösse össze a rossz élményt (=kerülöm a gazdit, mert bánt), hanem a cselekedettel (=kerülöm a kanapét, mert rossz dolog történik, ha odamegyek).

2021. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Spriccelem. Elég ha a levegőbe spriccelek egyet, már tudja is hogy rosszat csinált és abbahagyja
2021. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal hatékonyabbnak tartom a helyettesítést.


Tehát ha valami olyat csinál, ami nekem nem tetszik, akkor egy olyan cselekvésre ösztönzöm (jó alapos babusgatással dicsérve, legyen pozitív élménye) ami egyrészt kizárja a helytelen viselkedést, másrészt mindkettőnknek jobb.


Felugrik az asztalra? Kialakítottam a közelben egy helyet neki egy feleslegessé vált bárszékből, ahova felülhet - lát mindent, de nincs útban.

2021. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek megtanulták a nem szót. Ha meghalljak abbahagyjak amit csinálnak, de nem félnek tőlem.
2021. nov. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én használok spriccelőt, konkrétan úgy igazán nem érek el vele semmit, max tudatosítom bennük h ezt nem szabad, de egyébként pont leszarják. Ugyanúgy felmásznak a pultra meg az asztal tetejére... de ha rajtakapom őket akkor fújok rájuk, vegyék a lapot. Nálunk hősiesen tűrik aztán ennyi volt.
2021. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!