Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó macskanyávogást...

Állandó macskanyávogást hogyan lehetne megszüntetni?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscica, aki nemrég került hozzánk. Éjszakára mindenképpen az előszobába szeretnénk szoktatni, így ki szoktuk zárni a szobából. Sajnos azonban egész éjszaka, folyamatosan nyávog. Van erre valami praktika esetleg, amivel kintre lehetne szoktatni? Nagyon ragaszkodó típus, így valószínűleg ez is közrejátszhat a viselkedésében.

2021. nov. 19. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
De miért csukjátok ki szegényt? Picike még, az anyukájával kellene lennie, de ha már elszakítottátok, legalább ti adjatok neki szeretetet és gondoskodást.
2021. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Téged, mikor csecsemő voltál, hogy szoktattak le a sírásról?! Szerinted a nyávogás csak egy megszüntetendő rossz szokás? Minek nektek kisállat, ha alkalmatlanok vagytok rá!
2021. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Amikor én elhoztam a macskánkat, akkor az nekem is kísérlet volt, mivel nem volt még előtte soha bent macskánk. Én sosem a szobán kívülre, hanem magam mellé zártam be (ha messze elment, akkor nem ért vissza alomra). Ő is hangos volt de sose nyávog, ha a közelünkben lehet. Inkább azért, ha kizárom úgyhogy nem is teszem. Semmi rosszat nem fog csinálni: akkor engedd meg neki, hogy bent aludjon elsőre, amikor másnap nem dolgozol. Pakolj el minden hangos játékot. Egy idő után még fogja szokni, hogy az este az alvásé vagy legalábbis este nyugodjon meg.
2021. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Gondolom ejszaka “bulizik” a cica es zavarja oket a szobaban. Termeszetesen ertheto, de nem tudom nalatok mekkora az eloszoba, de en nem korlatoznam ennyire a mozgasteret ejszaka. Nem tudnatok csak a szobabol kizarni, de egyebkent meg maszkalhatna bent?

Es a kerdesedre a valasz pedig az, hogy kovetkezetesnek kell lenni. Akar meg hetekig is nyavoghat, de meg fogja tanulni, hogy nem mehet be ejszaka hozzatok, viszont neked nem szabad megenyhulnod, nem engedheted be a nyavogas ellenere sem.


Ember legyen a talpan, aki ezt birja, en is probalkoztam vele, de 1 het utan feladtam es inkabb kinyitottam az ajtot. Teljesen mindegy volt mar, hogy azert nem alszok ejjel, mert a macska a fejemen ugral, vagy azert, mert nyavog.

2021. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Igen, következetesnek kell lenni.

Mondjuk az sem mindegy, mekkora az előszoba. Nálunk a macskák a lépcsőházban vannak éjszaka, az elég nagy, teljesen természetes nekik, és nem emlékszem rá, hogy kisebb korukban cirkusz lett volna ebből. Mondjuk mindkettő befogadott, mindkettő fél évesen került hozzánk.

2021. nov. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Vannak macska fajták, akik roppant ragaszkodóak, nem bírják ki a gazdája nélkül.

Nekem sziámim van, 6 éves, és mindig velünk van. Még éjjel is velünk alszik. Mi is próbáltuk külön szobában altatni, de ő is sírt egész éjjel, úgyhogy feladtuk pár éjszaka után.

2021. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
A legegyszerűbb, ha építesz egy hanggenerátort, ami azokat a frekvenciákat adja ki, amiből a macskanyávogás áll, csak 180 fokkal eltolva a rezgéseket, akkor azok pont kioltják egymást, így megszűnik a nyávogás.
2021. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Kolléganőmnek is voltak ilyesmi "elvei"


1. macska nem jöhet a házba

(Azóta van macska a házban)

2. oké, jöhet, de a kanapéra nem mászhat fel

(Természetesen fölmászik)

3. oké, a kanapéra fölmászhat, de éjjel nem aludhat az ágyban


Szavazásra teszem föl a kérdést.


Vajon hol alszik azóta a macska? :-P

2021. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy.

A macska is ugyanolyan ragaszkodó allat, mint a kutya. Ha van gazdi, akit megszeret, főleg 2 hónaposan amikor elszakítottad az anyjatól és el van anyátlanodva, akkor első dolga lesz a gazdihoz bújni minden alkalommal, amikor tud.

Ez egy kölcsönös viszony.

Neki jól esik a gondoskodás, hogy jatszol vele, eteted, veled alszik, simized, neked meg jól esik, hogy odabújik egy doromboló szőrgombóc.


Ha nem egy mufurc macskát akarsz a jövőben, aki csak enni jár hozzád, de amúgy unja az életét és szomorú, akkor alakíts ki vele jó kapcsolatot. Megérdemli. Ezt jelenti gondoskodni egy macskaról. Annak tudatában kell befogadni, hogy ez nem egy díszállat, aki cuki, hanem akivel foglalkozni kell.


Ha volt állatorvosnál, kapott féreghajtót és kifésülöd a bundájat, akkor semmi bajod nem lesz attól, hogy ott alszik veled.

2021. nov. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudatosítottad magadban, hogy egy pici cicáról van szó, akinek még egy hónapig az anyja mellett lenne a helye? Mindegy, milyen okból nem lehetséges ez, te befogadtad, tehát te lettél a pótanyuka. Innentől neked kötelességed gondoskodni róla, ami nem úgy megy, hogy csak akkor csinálom, ha kedvem van hozzá, ha aludnék, akkor meg kizárom és csá. Hát persze, hogy nyávog, mert egy kölyök, olyan, mint egy csecsemő!

Ha felnőttről lenne szó és zavarna éjjel, még érteném, hogy miért próbálod kiszoktatni, ki is lehet egyébként, de NEM egy két hónapost!

2021. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!