Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám túl sokat nyávog, mit...

Macskám túl sokat nyávog, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kezd megőrjíteni. Egy ragdoll kandúrról van szó. Elméletileg ez a fajta jellemzően csendes, az enyém még is folyamatosan kiabál. 9 hónapos, így arra gondoltam a hormonok, el is vittem ivartalaníttatni egy hete, de ugyan úgy szövegel. Foglalkozva van vele, van játéka, mindig van kint neki táp, nem fáj naki semmije, csak hisztizik. Unatkozik vagy nem tudom. Viszont ennél jobban nem tudom lekötni, nem fogok neki bábműsort adni, dolgozok három szakba. Próbáltam lespriccelni vízzel, amikor nyávog, hátha rájön hogy nem is olyan jó ha nyervákol, de ez előbb szokná meg a vizet, mint hogy abba hagyja. Bármilyen segítség nagyon jól jönne, mert kezdem feladni :(

2019. jan. 11. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2019. jan. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
7%
Kicsi tasli, vagy nyávogj neki vissza.
2019. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is ragdollom van, és ő is borzasztó sokat nyávog, főleg délutánonként. Nem tudok rájönni miért. Nem is igazi nyávogás ez, hanem virnyogás. A tökéletes megoldást nem találtam még meg, de a feliway spray meg a párologtatója nagyon sokat segített a problémán. Az állatorvos ajánlotta, bár nem feltétlen erre a problémára. Az enyém ahhoz képest, hogy ragdoll, vagyis "rongybaba" macska, utálja, ha ölbeveszik, a simogatást se gyakran engedi, jól belém harap :( pedig direkt azért választottunk a párommal ilyen fajtát, mert bújós ölbecicát akartunk. És félreértés ne essék, nem szapis cica. Nem tom hol rontottam el. :(
2019. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

3.

Nem tudom minek kell ragdoll meg ilyen különlegesség az embereknek... Miért nem jó a házimacska. Sok házimacskát ismertem, láttam életem során, mindegyik imádott ölben lenni, imádta, ha simogatják, dédelgetik őket.

2019. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
4-es neked nem mindegy kinek milyen macskaja van? Nekem is volt mar millio hazi macskam megis elfogadnek egy kulonlegesebbet
2019. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Unatkozik. De tényleg, nálunk is ez volt. Bár mi jó környéken lakunk és ki tudtuk engedni, de ha pl nem akartuk (rossz idő esetén vagy hasonló), akkor neikiállt nyávogni, mert unalmas volt neki, hiába a játékok amik előtte voltak.
2019. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki egy társat, és nem fog unatkozni.

Vagy bejön, vagy minketten sztereóba nyomatják majd:D

2019. jan. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

#4, off topics: általában ezért választanak fajtatiszta állatot az emberek:


1. szűrve vannak minden örökletes, fertőző, halálos betegségre

2. parazitamentesítettek

3. jól szocializáltak, nem választják el őket túl korán az anyamacskától

4. minőségi tápon tartják őket és a felmenőiket is azon tartották, így biztosabban lesz hosszú és egészséges életük

5. megtetszett nekik egy macskafajta kinézete vagy a fajta jellemzői


Én konkrétan azért választottam ragdollt, mert erre a fajtára jellemző, hogy nyugodtak és kedvelik a gazdájuk közelségét. Nekem nem jött össze, de legalább egy egészséges, jól szocializált macskát kaptam. Nem szokott a kanapé alá bújva rettegni, mint a szüleimé. Még mindig kevésbé zsákbamacska tenyésztőtől vásárolni, mint házi szaporítótól.

2019. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Már ivarzanak a nőstény macskák. És hormonok csak 1-1,5 hónap alatt ürülnek ki, szóval lehet, hogy kis idő múlva jobb lesz a helyzet.
2019. jan. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 - Annyira remélem, hogy igazad lesz!!!
2019. jan. 11. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!