Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szobanövényt javasoltok...

Milyen szobanövényt javasoltok, amit nem bánt a macska?

Figyelt kérdés
Szeretnék a szobába olyan nagyobb növényt, esetleg fát, amit nem bánt a macska. Ugyanis előszeretettel kaparja ki a földjét/rágcsálja a leveleit, így minden virágom a szekrény tetejére/polcokra száműződik. Vagy mondjak le ilyesmiről cica mellett?
2021. dec. 3. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Valami nagy hegyes kaktuszt egyszer megszúrja többé nem megy a közelébe
2021. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van kisgyerek is, nem szeretném, ha baleset lenne, kaktusz nem jöhet szóba.
2021. dec. 3. 17:25
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
akkor hibiszkuszt az nem mérgező és nehéz kiboritani sem tudja és ha kaparja sem nagy baj(japán rózsa)más néven
2021. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk ami olyan, azt megrágja, a többit csak piszkálta, kiszórta mellé a földet belőle és ami polcon vagy szekrényen volt és hozzáfért, azokat már többször is leverte. Kaktusz is van, az se úszta meg. Én már feladtam. Talán ha nagyobb lesz és lustább, leszokik erről, akkor teszek még ezzel egy próbát. Neked is csak ennyit tudok javasolni.
2021. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

A münövény megoldás lehet. Az újabb minöségibb darabok már elég élethüek, ráadásul nem is kell öntözni.


Nálunk ez lett a megoldás

2021. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Vénusz légycsapója.
2021. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy oldottam meg, hogy alufóliával fedtem be a virág földjét. Az ecetet nem szeretik, besprézhetnéd a virágcserepet.
2021. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
#1 Nekünk a kaktuazon ült:))) Amúgy azt a növényt nem bántják, amit nem érnek el, amihez nem tudnak felmászni, ugrani.😅😅
2021. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Igazából tökmindegy, ha a növényhez nem is nyúl, a földjét akkor is ki fogja kaparni. Nálam is van egy macs a három közül aki ilyen virágföld-fétises, végül én is feladtam, és csak a hálóban vannak növényeim, ahová felügyelet nélkül nem jöhetnek be.

Ha meg ott vagyok, elég csak eldurrantani egy jól irányzott "Micsináááász!!-t, és már menekül :D

Én is a műnövényre szavazok.

2021. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Pozsgások, kövirózsa?

Azoknak a földjére pl. lehet vagy akár tanácsos is köveket, kavicsokat tenni - akár akkorát is, amekkorát a macska nem tud kikaparni.

Ez a köves földborítás más, nagyobb növényeknél, akár fánál is megoldás lehet, ha az adott növénynek nem hátrányos.

2021. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!