Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kakis a cica feneke: mit...

Kakis a cica feneke: mit lehet kezdeni ezzel?

Figyelt kérdés

A cicám (kb. 4 éves) feneke mindig kakis marad WC-zése után. Hol jobban, hol kevésbé, de az esetek 95%-ban láthatóan koszos. Nem a szőrbe ragad bele, hanem a fenekére...

Rendszerint megfogom, és nedves törlővel megtörlöm neki, amit úgy ahogy hagy (van egy pici nyávogás de inkább színészet), majd kap jutifalatot, hogy kvázi ne büntetésnek élje meg.

Ami érdekes, hogy utána 15 percig tartó mosakodás veszi kezdetét, csak a feneke körül. Azaz, ha én kitörlöm neki, utána már van ingerenciája kitisztítani magának, de előtte sz.rosan eszébe sem jut.

Nem vagyok OCD-s, de amikor eldőlök az ágyon, Ő meg jön udvarolni, és odatartja a kakás fenekét azért az nem túl guszta.


Mit lehetne kezdeni vele? Jellemzően szárazat eszik, a nedvesre fintorog, akármilyen fajtát is kap...


2021. dec. 15. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nekem a 3 hónapos kiscica dettó. Kakis lett a takaró többször. Az alomban belement a kaki a is! A lábait is törölhetem. Túl lágy a széklet. Nem lehet ezzel semmit kezdeni.
2021. dec. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Haveroméknál mindig a kanapéba törli a fenekét.
2021. dec. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

A mi macskánk hosszú szőrű a kakit is lenyalja, ha olyan marad, zavarja, 3 éves.


Valami baja van, ha nem szilard a széklete. Ha le se nyalja, akkor pláne. Válts tápot!

2021. dec. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Hadd' úgy!
2021. dec. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Én kiskoruk óta törlőkendőzöm, 10+ évesek. Rossmann Alterra arctörlőt(natúrkozmetikum, nem irritál!) szoktam 4 felé vágni, 3 kockát visszateszek 1 kicsi elég bőven. Nem is a spórolás miatt, inkább a fölösleges pazarlás elkerülése miatt, illetve a nagy kendő összenedvesíti szerencsétlen macska egész hátsó felét. A kicsi kocka meg a kis popó méretére pont jó :-) Csak a macskáknak veszem ezt az Alterrát, évente 1, esetleg 2 csomag. Először rajta tartom kb. 20mp-ig, "fellazítom" a letörölni valót (kakit), utána áthajtom tiszta felületre és törölgetem meg óvatosan. Mikor tiszta a popó akkor 1-1 kocka puha wc papírral letörlöm a nedvességet, megszárítom a bundit is. Szerintem 1 perc lehet, nincs nyávogás, sőt dorombolás van közben. Mondjuk az enyémeknek mindegy, csak vele legyen foglalkozva.
2021. dec. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Féregtelenítve van rendszeresen?

Nekem is ilyen gondom volt az egyik macskámmal. "pecsételt" is, ha akkor kakilt mikor nem voltunk itthon és nem tudtam neki kitörölni.

Probiotikum pasztát vettünk neki, 1 hétig szedte. Plusz féregtelenítő (nem volt semmi a kakijába, benti cica, nem eszik nyerset se).

Jobban lett, szilárdabb a kakija.


Ha ez se jön be, váltsál tápot.

Mi most Concept for life all cats tápot adunk nekik. Előtte magasabb hústartalmúakat kaptak (Applaws, Real Nature) , azoktól hígabb volt a kaka. Most olyan fehér a lyuka a kis pecsételőnek, mint még soha. 😂

2021. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szétkenődik a kaka, akkor az emésztéssel van baj. Vagy nem megfelelő az eledel amit kap, vagy valamilyen betegség, élősködő miatt van.

A rendes kaka nem olyan mint mikor kinyomod a fogkrémet, hanem megtartja az alakját, olyan mintha gyöngysor lenne, tehát kisebb szekciókból áll. De nem is kőkemény persze. Neten találsz erről képeket.

Hosszú szőrű macskáknál fordul elő hogy a fenekén lévő szőr összekenődik, ezért ott rövidebbre szokták nyírni. Nagyon kövér vagy beteg cicáknál fordul elő hogy nem éri el a fenekét hogy tisztogassa magát. De nálad nem ez a helyzet ha jól sejtem.

Az rendben van hogy megtörlöd neki, az anya is ezt csinálja a kicsivel. Én azért felkeresnék ezzel egy állatorvost, legalább zárja ki az egészségügyi okokat.

2021. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Jo bukeja is lehet😊 En kibsznam mint macskat szrni:D

Szo szerint

Viccen kivul tenyleg qrva budos a szruk

Lehet orvossal kene ezt megbeszeld

2021. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor elhoztuk a csöpit, akkor nálunk is ez volt, hogy minden nagydolog után wc papírral kellett törölgetni neki. Aztán rájöttem, hogy túl híg.. Elvittem állatorvoshoz és kapott féreghajtót meg még egy kettő fajta gyógyszert, amit reggel-este kellett adni neki. Túlestünk rajta és már minden rendben van. Ha esetleg valaki a családban túl sok nedveset ad neki, már az is okozhat problémát. Nagyon oda kell figyelni az etetésre meg ezekre a "jelekre". Embernél sem normális, ha így járna nagydolgot intézni. Esetleg te említetted már állatorvosnak?
2021. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt macskánál már nem gyakori, hogy kakás marad a feneke és nem mossa meg. Féreghajtás kellene, az előttem szólókat támogatva.
2021. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!