Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy jobban...

Kkuszpotyi kérdése:

Mit csináljak hogy jobban legyen a macskám?

Figyelt kérdés
8 hónapos, kinti macska. Pár napja még csak enyhe megfázási tünetei voltak, mostanra annyira be van dugulva az orra, hogy enni sem tud mert nem kap levegőt. Holnap karácsony. Az állatorvost nem akarjuk felhivni, de nem tudjuk mi fog történni a cicával. Langyos tejet adtunk neki, hátha egy kicsit jobban lesz. Apukám nem engedi be a házba mert fél hogy megfertőz minket. Utánaolvastam, ha algopyrint adok neki, akkor nyálazást és hányingert okoz. Nem tudom mit csináljak. Félek, ha végre odáig jutunk hogy felhívjuk az állatorvost addigra megdöglik. Valaki segítsen, mit csináljak vele hogy jobban legyen??
2021. dec. 23. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát inkább vártok addig az orvossal, amíg menthetetlen lesz?Grat! Elég nagy rá az esély, hogy macskanáthás. Ez egy fertőző vírusos betegség, amit állatorvosi kezelés nélkül nem fog túlélni!
2021. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Macskanáthája van valószínű, az egy vírusos betegség. Emberi gyógyszert nem kaphat semmiképp mert még ha a hatóanyagot bírja is, 1 szem 70-90 kilóra van kalkulálva, az állat 2,5-5 lehet! Orvoshoz kellene vinni és bevinni felügyelni a melegbe! Az orrát kézi orrszívóval, zsepis törléssel tudod esetleg tisztítani vagy üres tengervizes orrsprével (nem lehet benne gyógyszer adalék)! Ennie kell és innia! 2 napja van ha nem iszik, 3-4 ha csak enni nem eszik!
2021. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hívd ki az állatorvost ha nem akarod elveszteni a cicát! Ne kezeld otthon. Macskanáthás, ha nem kap antibiotikumot (állatorvostól, nem az otthoni maradékot..) nagy eséllyel elpusztul. Ne húzd az időt, a macska ilyenkor nem bírja ki, mire vége az ünnepeknek...
2021. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy emberre nem fertőző, más macskára igen. Ne félj a cicától.
2021. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítsd ki az orrát először is, hogy kapjon levegőt szerencsétlen. Erre jó egy nedves zsepi is pl. Innia muszáj, ennie is kéne. Mindenképpen legyen bent a házban, kint biztos, hogy hamar elpusztul. Ugyan vírusos megbetegedés a macskanátha, de emberre nem fertőz, ne félj tőle. És állatorvos de rohadt sürgősen, mert a macskanátha hamar végez vele. Szarni bele, hogy karácsony van meg a tököm tudja, mert haldoklik a macskád 🤦. Addig hívogatod az orvosokat, amíg el nem tudod vinni. Remélem meggyógyul a cica.
2021. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi újság van azóta a cicáddal? Sikerült állatorvoshoz eljuttatni valamilyen módon? Autótok van? (Ma délután már nem lesz tömegközlekedés!)
2021. dec. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rosszabbul van, szörtyög, hányni akar folyamatosan, nem eszik, az állatorvost cseszik felhivni mert karácsony van. Nem tudom mi lesz vele. Be van zárva egy meleg helyre van neki víz, alom, kosár amiben aludhat. Kamillateával törölgetem a szemét, kamillateát öntöttem a vizébe, hátha jobban lesz ha megissza.
2021. dec. 25. 09:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Te is fel tudnád hívni, már ha akarnád.
2021. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lesz jobban. Antibiotikum injekciót kell kapnia, de még akkor sem biztos, hogy megmarad. Ez nem egy megfázás, hanem vírusos fertőzés. Nekem is volt ilyen cicám, egyik napról a másikra, azonnal hívtam az orvost és így is épphogy maradt csak életben. 2 injekciót is kapott, aztán 3 napra eltűnt, gondolom el akart bújni, hogy elpusztulhasson nyugodtan, de aztán mégis előkerült, jobban volt és kapott még eg injekciót. Az éves kombinált oltást pedig ha beadatod a cicádnak, akkor az véd pont ez az agresszív betegség ellen.
2021. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos,.. elviszed..., megnézi,... kap jó eséllyel egy antibiotikum injekciót,és helyre jön , ne írjátok le szegényt , most lehet hogy úgy van mintha te elkapnád a korona vírust... küzd a kis életéért, engedjétek be melegbe, ha kell egy kis kosárba ágyazzatok meg neki,
2021. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!