Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elmebeteg macska állatorvosi...

Elmebeteg macska állatorvosi ellátása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 7 éves kandúrom. Volt pár éve egy nagyon rossz élménye az állatorvosnál (röntgen miatt lefogták szerintem erősebben és úgy kapta a bódítót). Azóta egyszer próbáltam meg elvinni oltatni. A boxba még beraktam, de amikor az orvos hozzá akart nyúlni, a macska megvadult és nekiment.


Nem tudta sem becsavarni pokrócba semmit nem tudott vele kezdeni.

Úgyhogy úgy kapja az éves oltást, hogy kijön a doki házhoz, én felveszem és úgy szúrja meg.


Viszont elkezdett fogyni, ami nekem nem tetszik és szeretném kivizsgáltatni. De hogy a fenébe? 6 kilós, nagytestű kandúr, 360°-ban csavarodik, őrjöng ha be akarom rakni a hordozóba, múltkor próbáltam betenni, a kezem bánta, pedig alapvetően csomót lehet rá kötni. Ha az orvost meglátja, akkor meg pláne.


Nyugtatót alapos kivizsgálás után adnék neki, mert nem tudom bírná-e a szíve azt a dózist, amivel kibírná az utat és a vizsgálatokat. Feliway nem használ. Próbalkoztam macskamentás párnával becsalogatni, de az sem megoldás, mert utána a rendelőben ki kell venni.


Szóval teljesen meg vagyok lőve. Semmi ötletem. Az egyik orvos akivel beszéltem azt mondta, hogy ha a macska nem együttműködő, akkor nem sok esély van arra, hogy ki tudják vizsgálni.

Együttműködő volt, csak el lett cseszve. Most meg nem tudom helyrehozni.


Minden tippnek örülnék.



2022. jan. 6. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Másik nyugtató esetleg?Olyan amit bele tudsz az ételébe vagy a vízbe tenni neki?
2022. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Vagy nem töketlenkedsz és berakod, hidd el nem lehetetlen. Vagy kihívod dokit, esetleg ad neki nyugtatót vagy akármit.
2022. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Megpróbálnám kitenni - kinyitva - a hordozót, benne pár jutalomfalattal/csirkemájjal/kedvencével. És hagynám, hogy ismerkedjen vele.

Hátha..

2022. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1! Nem merek neki kivizsgálás nélkül akkora dózist beadni, amekkorával kibírná nyugton 1 órán át kb. 😔


2! Megpróbálhatod ha gondolod. De ha az állatorvos sem merte elkapni miután megvadult, akkor erősen kétlem, hogy neked menne. Ráadásul már felhúzza magát ha meglátja a boxot, szóval kb lehetetlen.


3! Próbáltam. :( nem megy be, akkor sem ha kaja van benne. A macskamentás párna miatt bement félig, de csak kirángatta onnan. Ha elől van a hordozó, akkor nagy ívben kikerüli. Az sem hatja meg, hogy a másik macska simán belemegy és túléli.

2022. jan. 6. 16:38
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Amikor alszik, akkor egy nagyobb törölközöbe becsavarod és beteszed a hordozóba.

Meg keresel normális, hozzáértö orvost, aki tud bánni a macskával.

2022. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg egy állatorvosnak tudnia kell kezelni az ilyen eseteket, mert abszolut nem egyedi. Nekem egy 8 kg-s lány cicám volt, aki egy idő után szó szerint őrjöngött az orvosnál. A boxba bevarázsolást én megtanultam ("felűlről beletömni"), úgyhogy az a kisebbik probléma volt. Az orvosnál viszont teljesen bevadult, de megoldották. Van speciális szorító ketrecük, aminek az egyik oldala mozgatható és felűlről nyitható. A hordozóból bele kellett ebbe ejteni a cicát és utána a csúsztatható oldallal szó szerint beszorítani a macsekot, hogy ne tudjon mozogni. Így a rácson keresztül be tudták szúrni neki a nyugtató injekciót, ha az hatott, már lehetett vizsgálni.

Nem kellemes "élmény" nemhogy az állatnak, de a gazdinak sem (én volt, hogy annyira kiborultam, hogy 4 Xanaxot vettem be az orvosnál..), de szükséges megoldás, hogy a vizsgálatokat elvégezhessék.

No, hogy egy kis vidámság is legyen azért:

[link]

2022. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6! Köszi, szerintem felhívok pár dokit és megkérdezem van-e ilyenjük. 2 orvosnál voltunk, az egyik a törölközős/kényezetzubbonyos megoldást próbálta, de csak jobban felhergelte a macskát. A másik közölte, hogy ő így nem meri beoltani. A harmadik nem latta a macskát, csak mondta, hogy ha nem együttműködő, akkor nem lehet mit tenni.
2022. jan. 7. 08:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijön az orvos, majd elbódítja, aztán onnan mehet gyorsba a dokihoz. De nem is biztos, hogy be kell vinni, lehet a lakásban is meg tudja vizsgálni. Vannak házhoz járó orvosok, akik viszik a legfontosabb cuccaikat autóban. Röntgen alá most nem kell tenni, a légzését, szívét otthon is meghallgathatja, szájába bele tud nézni nincs-e fogászati gondja. Vért is tud venni. Szóval nem kell pánikolni :)
2022. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Felhívom a dokinkat, megkérdezem, hogy ez így megoldható-e, maximum engem fog utálni a macska egy darabig. :D
2022. jan. 7. 09:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad másik hordozóba beengedni? Nemcsak box létezik! Vegyél kutyáknak való puha táskát, tedd ki, hogy abban dögölhessen egy jóízűt, aztán hátha abban jó! Én múltkor Ikeás szatyorban vittem el kocsival, mert 2 hete abban volt fél napokat!

Amúgy nemtom milyen orvosnál voltál, 1db széles műanyag csipesz szerűt kell a nyakbőrére tenni és elfolyva engedi magát. Ahol se szakértelem, se segédeszköz, oda ne vidd el!

2022. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!