Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szemgyulladás mit...

Macska szemgyulladás mit csináljak vele? Magától elmúlna?

Figyelt kérdés

Még előjáróban elmondhatom már 2x voltunk állatorvosnál és már nagyon elegem van mert úgy érzem nem segítenek csak lehúznak minket pénzben.. A cicánk szeme azóta enyhén válladékozik,csipás mióta hozzánk került tehát kb mióta megszületett. De sose volt durva,éppen csak egy kicsi csipásodás..Azért tuti ami tuti alapon megmutattuk egy állatorvosnak de azt mondta nem gond,nincs baj minden rendben vele ez normális.. Tehát nem kapott rá semmit se. Majd nem rég elvittük ivartalanításra egy másik orvosi rendelőbe. És ha már ott voltunk megmutattuk a szemét is a Dokinak. Megint. Mert engem legbelül azért zavart hogy mégis elég csipás más macskákhoz mérten. (Van mellette nekünk is még egy másik cicánk neki semmi baja). Azt mondta az orvos ennek a macskának kötőhártyagyulladása van. Írt fel neki antibiotikumos szemcseppet. Hazajöttünk 5 napig kapta a szemébe napi 3-4x és szépen ki is tisztult teljesen. Szuper. Majd visszavittük a dokihoz nézzen rá ő is. Elvittük,megnézte.. azt mondta szerinte ez még nem 100%os.. De jobb viszont nem teljesen jó. Vegyek a patikába borvizet azzal törölgessem a szemét. Így is lett. Vettem borvizet azzal törölgettem neki. Viszont tegnapra újra váladékos és nagyon csúnya lett a szeme. A 3.szemhéja elkezdett előjönni és tisztán látszik mintha vissza borult volna a kötőhártyagyulladásba csak sokkal rosszabbúl néz ki most mint valaha.


Most teljesen tanácstalan vagyok. Elvihetem a Dokihoz ehhez vagy egy újhoz és fizethetek megint 20 ezret. És lassan már nem is mondom mennyibe van ez a kezelgetés és ráadásul úgy hogy nem is segítenek szegény cicán…

Nagyon ideges vagyok emiatt és kicsit úgy is érzem már túl is van gyógyszerezve amúgy..


Mindenesetre mivel tegnap vasárnap volt és semmit se tudtam csinálni elkezdtem újra az antibiotikumos cseppet a szemébe cseppenteni amitől mára mintha egy lehelletnyivel jobb lenne a helyzet. Ma majd hívom az orvost és ha kell megint bemegyek vele de elegem van már nem is kicsit..


Arra gondoltam.. Hátha van itt valaki okos aki megmondja. Hogy az nem lehet amúgy hogy a szeme magától is meggyógyulna? Hogy most újra begyulladt neki az már annak az eredménye hogy antibiotikum is meg borvíz is és ez egy valamiféle válasz reakció arra hogy ennyi féle “cuccot” kapott már a szemére? Az is lehet csak hagyni kéne és magától rendbe jönne?



2022. jan. 10. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Vidd másik orvoshoz,mert komoly betegség is lehet a begyulladt szem mögött.A mikutyánk azért halt meg,mert azt mondta a doki,hogy csak egy szem gyulladás,erre kiderült,hogy kezdődő parvója volt.Ha akkor kezelik,és felismerik a betegséget,nem halt volna meg.
2022. jan. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Az egyiknek nekem is folyton könnyes az egyik szeme. Kötőhártyagyulladás neki is, de krónikus, hiába kenegetem, ami alapból nem egy egyszerű procedúra, nem lesz 100%-os sosem. Mi abban maradtunk a dokival, hogy ha eldurvul, akkor mutassam meg neki, egyébként csak figyeljem őt itthon. Fél évente úgyis járunk hozzá, mindig ránéz.
2022. jan. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak olyan érdekes mert amúgy egy élénk boldog cica. Eszik iszik,futkározik dorombol.. Nem látszik rajta hogy baja lenne. Vagy fájdalma. De semmi.
2022. jan. 10. 06:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kutyával volt hasonló a helyzet. Szintén kétszer vissza is jött. Szintén szemcseppes kezelés oldotta meg. Nálunk másodszorra egy kis duzzanat is kijött a szemhéj alatt. Annyit mondott a doki, hogy ha ez még egyszer visszajön, az lehet daganatos betegség jele is. Szóval figyeljem. Bár már nem akkora intenzitással, viszont azóta is kicsit jobban váladékozik az egyik szeme, mint a másik, de ez nálunk is kiskorától így van. Szemcsepp mindig legyen kéznél (a hűtőben). Sajnos ez veled marad. Vagy el kell távolítani sajnos a cica szemét.
2022. jan. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha az antibio segített, akkor a borvizet dobd ki a francba... Te se azzal kezeled a szemed, ha kötőhártya gyulladásod van. Csepegtesd tovább az antibiot és valamit csinálj a környezetével, mert visszafertőződik. Fekhelyét mosd ki, amihez dörzsöli magát, azt is pucold le.
2022. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!