Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves szobatiszta hím...

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Fél éves szobatiszta hím macska miért pisil és kakil be mindenhová?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen szobatiszta volt a macska, de egy hónapja mintha elfelejtette volna az alomhasználatot.

Tiszta neki az alom, nyugodt helyen van, nem mászkálunk arra kb egész nap, hogy ne legyen zavarva, és mégis kitol velem, reggel a papucsomba pisilt bele, mire hazajöttem az ágy alá pisilt, és a konyhába kakilt (ezt a konyhában rendszeresen eljátsza, hülyét kapok tőle), a háló sarkát is szereti lepisilni, tegnap a szekrényre kitett plüssöm mögé akart wczni de pont elcsíptem, tényleg mindenhova odapiszkít. Miért? Ivarérett lett és jelölget, vagy mi?

Tervben volt az ivartalanítása erre a hónapra de sajnos csak következő hónapban tudjuk megoldani, addig mit tudok vele csinálni?

Párom azt mondja ha sokáig folytatja még ezt, elajándékozzuk, de én nem szeretném ezt. Hogy tanítsam meg neki újra, hogy hogyan kell használni az almot? Vagy ha ki lesz herélve magától visszaáll az alomhasználatra? Többféle almot kipróbáltunk már, ami most van neki azt már nem elsőre veszem és nem hinném hogy alommal lenne baja, hiszen előtte sem volt.


2022. jan. 10. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanitas utan is ha ezt csinalja akkor mas az oka nem az ivarosodas
2022. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Valami stressz érhette, macskára ez nem jellemző. Talán megijesztette valami az alomban. Tedd át máshová, hátha. Ha a manuszod ilyen lelketlen akkor talán neki volt útban az a macska, ijesztgette mikor nem láttad. Vagy bántotta és most láss csodát, megvan az ok amiért likvidálhatja azt a macskát :( Ha pénz miatt nem ivartalanítottátok akkor hiába írom, hogy Feliway CLASSIC párologtatót dugj a konnektorba, mert nem olcsó.

Egyébként vajon mi az elképzelés, ha elajándékozod akkor ott kakil szanaszét? Vagy legyen lakáson kívül, annyi a "probléma" megoldása?

2022. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szereti ő is ezt a macskát, de ő nem olyan lágy szívű, mint én, hogy ül a macska a pisi mellett, szépen néz én meg elnézem neki :| Ijesztgetni nem ijesztgette vagy bántotta, szereti az állatokat, de nem tűr mindent a végtelenségig, lehet egyszer pont a párnájára wczik a macska, vagy a cipőjébe, ő meg ezt nem szeretné megvárni. Főleg, hogy albérlet, és ha egyszer feljön a főbérlő, ne feltételezze már azt, hogy ganéban élünk.


kapott egy nagyobb almot, mert a régit kinőtte, az esetleg zavarhatja, hogy nem teszik neki az új alom?

2022. jan. 10. 14:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az alom. Kényelmesen bele tud menni? Nem túl magas?
2022. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Stressz, környezeti változás vagy betegség. Az utóbbit könnyebb diagnosztizálni, így első körben orvos. Ha nincs szervi baja akkor nézz utána mi okozhatja a gondot. Néha olyasmi is stresszelheti a cicát amire nem is gondolunk (új bútor, új fajta alom stb). De szerintem ha a kaka sem megy az alomba akkor magával az alommal lehet baj (ha kizárt a betegség)
2022. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Vagy szervi baja van ( hugyuti fertozes peldaul) vagy Ivaros es jelolget. El kell vinni orvoshoz, majd ott kiderul. Na meg persze ha mar egyszer valahova odacsinalt, erzi a szagat valoszinuleg es ezert is kakil mar mashova, nem csak az alomba.

Sajnalom, hogy emiatt siman kidobnatok, de nem mindenkinek valo allat, ez igaz. Az allattartas jar nemi kellemetlenseggel neha (pl hanyas-hasmenes, kulonfele betegsegek is elofordulhatnak, stb stb) ezt is el kell fogadni es torekedni kell arra, hogy mihamarabb eljussatok orvoshoz, hogyha valami baj van.

2022. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
kényelmesen bele tud menni, elfér benne, pont azért cseréltük le új tálcára a régit mert abból már félig kilógott.
2022. jan. 10. 15:20
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Stressz miatt viselkedhet így a cica. A macskák nagyon érzékenyek a feszültségre és érzi, hogy probléma van közted és a párod között miatta. Az első alkalom lehet, hogy véletlen volt, utána pedig a félelem miatt csinál fura dolgokat. Azt is érzi, hogy nincs biztonságban az otthona. Próbáljátok a cica jelenlétében, hogy érezze, megbeszélni a problémát és békés megoldást találni, hogy ne féljen mi lesz vele, illetve ti se mérgeskedjetek. Egy jó trükk, hogy miután evett, berakod az alomba a cicát. Igazából ez az alomraszoktatás bevált módja nálam. Ideges kiscicát és nagycicát is sikerült így megtanítanom. De ezzel egy időben rendezzétek az érzelmi oldalát is a dolognak. Mivel ti vagytok a gazdák, nektek kell először nyugodt légkört teremtenetek.
2022. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6: mint mondtam, ez egy albérlet, ha kárt tesz a lakásban azzal, hogy nem szándékozik szobatisztának lenni, akkor meg a főbérlő fogja kidobatni velünk, vagy minket a macskával együtt. Én nem szeretném kirakni a bundáját, írtam ezt is, meg azt is, párom is szereti az állatokat, viszont kezd kicsit teleszaladni a f.sza a macskával, de majd lenyugszik.

Van két másik hüllőm, ha bajuk lenne, nem találnék a szomszéd városban hüllő dokit, nyilván az ország másik felén találnék orvost, úgyhogy ezt a "nem mindenkinek való állat" szöveget hagyjuk, légyszives. Volt már egy jópár macskám, de egyik sem viselkedett így, amit most nem tudok hová tenni, nyilván ezért jöttem ide, hátha valaki okosabb, mint én.

Mindketten szeretjük ezt a kis állatot, de nem igazán hajlandó almot használni, és ezt már hétről hétre csinálja. Volt már egy macskámnak húgyúti fertőzése, az az egész macskára kihatott, nem evett, alig mozgott és ha tehette egész nap csak gubbasztott egyhelyben. ehhez képest a miénk elég aktív, folyamatosan eszik és szokta keresni, hogy hova wczzen, kétlem hogy beteg lenne.

2022. jan. 10. 15:33
 10/17 A kérdező kommentje:
8: ezt kipróbálom, köszi :) meg veszek új almot is, hátha tényleg csak nem tetszik neki a mostani.
2022. jan. 10. 15:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!