Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves szobatiszta hím...

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Fél éves szobatiszta hím macska miért pisil és kakil be mindenhová?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen szobatiszta volt a macska, de egy hónapja mintha elfelejtette volna az alomhasználatot.

Tiszta neki az alom, nyugodt helyen van, nem mászkálunk arra kb egész nap, hogy ne legyen zavarva, és mégis kitol velem, reggel a papucsomba pisilt bele, mire hazajöttem az ágy alá pisilt, és a konyhába kakilt (ezt a konyhában rendszeresen eljátsza, hülyét kapok tőle), a háló sarkát is szereti lepisilni, tegnap a szekrényre kitett plüssöm mögé akart wczni de pont elcsíptem, tényleg mindenhova odapiszkít. Miért? Ivarérett lett és jelölget, vagy mi?

Tervben volt az ivartalanítása erre a hónapra de sajnos csak következő hónapban tudjuk megoldani, addig mit tudok vele csinálni?

Párom azt mondja ha sokáig folytatja még ezt, elajándékozzuk, de én nem szeretném ezt. Hogy tanítsam meg neki újra, hogy hogyan kell használni az almot? Vagy ha ki lesz herélve magától visszaáll az alomhasználatra? Többféle almot kipróbáltunk már, ami most van neki azt már nem elsőre veszem és nem hinném hogy alommal lenne baja, hiszen előtte sem volt.


2022. jan. 10. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp próbáld ki, ne csak egyszer-kétszer, folytasd addig, amíg magától nem használja (nem lesz túl sok idő..). A fél éves cica még nagyon kicsi. :) (8)
2022. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem azert nem szobatiszta, mert szivat titeket es o nem akar az lenni, hanem mert valami baja van. Ahelyett, hogy milliokat elkoltenel uj alomra meg mittudomen mikre, vidd orvoshoz, hogy ki legyenek zarva a szervi okok es tortenjen meg mihamarabb az ivartalanitas!

Egyebkent az en macskam is elkezdett jelolni 7 honaposan, de szerencsere ivartalanitas utan meg is szunt a problema. Kesobb volt hugyuti fertozese is, nala “csak”annyi volt a tunet, hogy parszor mashova pisilt.

De nalatok szerintem az ivarossag lesz a gond leginkabb, gyorsan vigyetek mutetre, nehogy rogzuljon ez a viselkedes nala.

2022. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden macska jelzi ugyanúgy a betegséget, különösen ritka a macskára hogy gubbasztana, akkor már nagy a baj. Lehet más betegség is mint húgyuti ami össze-vissza wc-zést eredményez.

Szerintem 80% hogy környezeti tényező miatt nem megy az alomba, 20% hogy az ivarérettség miatt. Mindenképp orvos tudja megmondani mit tegyél. Ha nem beteg akkor mehet ivartalanításra, hátha megszűnik a baj. Vegyél speckó tisztító szert mert ha érzi a saját szagát, újra oda fog pisilni.

2022. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Holnap elmegyünk a dokihoz, hátha tud mondani valamit.

Utolsó: van itthon millió tisztítószerem, de mégis mintha nem is használna semmit, mintha így is érezné a szagát. Milyen tisztítószert ajánlasz?

2022. jan. 10. 23:06
 15/17 A kérdező kommentje:
volt egyébként egy másik kandúrunk aki egyszer nagyon beteg lett, és ő is csak gubbasztott, meg maga alá pisilt, egy volt nőstény macsekunk is ugyanezt csinálta, azért gondoltam, hogy talán minden macska gubbaszt ha beteg, de akkor ezek szerint nem.
2022. jan. 10. 23:15
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert ivarérett lett.
2022. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
58%
Mert egy szaros macska
2022. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!