Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet valahogy segíteni a...

Lehet valahogy segíteni a cicán mikor először tüzel?

Figyelt kérdés
6 hónapos brit cica, csütörtökre van időpont ivartalanításra, de olyan pechesek vagyunk, hogy vasárnap jeletkeztek nála a tünetek, ma már pedig nagyon megviseli. Hajnal óta folyamatosan nyávog és fura hangokat ad ki. Alapból egy nagyon nyugodt cica, de most nem rég odabújt hozzám, hogy simizzem és egyszer csak agresszív lett és véresre karmolta a kezemet. 4 hónapos babával vagyunk itthon, úgyhogy ez megijesztett, sose volt ilyenre példa eddig. A dokival tegnap beszéltem akkor még fele ilyen rossz sem volt a helyzet és azt mondta, hogy ő nem vállal ilyenkor műtétet, adott másik időpontot jövőhétre és hozzátette, hogy reménykedjünk addig elmúlik, mást most nem tudunk tenni. Valóban nem lehet semmit tenni? Szegénykémért megszakad a szivünk, hogy ennyire szenved és ha ez így megy még egy hétig azt nem tudom hogyan bírjuk. Ráadásul társasházban lakunk és a szomszédok nem valami elnézőek, ha a baba hangos azt is szóváteszik, a cica pedig sokkal hangosabb most.
2022. jan. 11. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke!

Nálunk ugyanez volt, amikor elmúlt akkor mondta a doki, hogy igyekezzünk, mert visszatér a tüzelés.

Esetleg a Feliway-t próbáld meg. Az később is hasznos lehet. Ilyen konnektoros párologtató.

2022. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a tüzelés folyamat közben nem tanácsos elvégezni az ivartalanítást. Az én cicám csak fetrengett, meg közben fura vonyításszerű hangokat adott. Nem tudtunk vele mit csinálni, meg kellett várni, míg magától elmúlik.
2022. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Keres neki kanit!
2022. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
A tudomány mai állása szerint nem szenved, hanem kandúrokért óbégat. Ne aggódj miatta, csak minél hamarabb ivartalanítani, amint vége van.
2022. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, nálunk is ez van... Karácsonykor nekiállt tüzelni, gondoltam most már felhívom akkor az állatorvost, hogy ivartalanítsa, erre basszus, most 2 napja megint. Nem tudtam, hogy így visszatér náluk, gyorsan cselekdjetek, ha vége. Holnap én telefonálok is időpontért a tüzelés utánra. A jó hír, hogy legalább csak pár napig tart, nem hetekig, mint a kutyáknál. Borzasztó amúgy nálunk is, éjjel nem lehet tőle aludni, ha nem vernyog épp hangosan, akkor tombol. Sajnálom szegényt amúgy, de nem lehet nekik segíteni sehogy.
2022. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mi közben beszéltünk egy másik orvossal is, mert a mai nap elviselhetetlen volt és hiába írják több helyen is, hogy nem szenved ilyenkor a cica, a miénk nagyon is szenved, nem bírom így látni. Ez a doki azt mondta vihetjük ilyenkor is, kicsit vérzékenyebb ezekben az időkben, de nem lesz semmi baja, mert valami "kulcslyuk" technikával dolgoznak és egyáltalán nem veszélyes. Nagyon gondolkozunk rajta, mert ez így nem mehet még napokig, de aggódom is érte.
2022. jan. 11. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!