Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az állatorvos jó, de mégsem?

Ha az állatorvos jó, de mégsem?

Figyelt kérdés

Pár hete állatorvoshoz vittük a macskánk. Ismerjük az orvost, egy középkorú, értelmes férfi. Azonban, ahogy sokszor a macskákról vélekedik, az elég visszatetsző. Illetve a kint tartott egyedekből indul ki rendszerint. Az én macskám bent van tartva több társával. Mikor felhívtam erre a figyelmét, csak hüledezett, hogy hogyan lehetséges egy zárt térben többet is tartani. El kellett neki magyaráznom az összeszoktatás folyamatát, meg stb. Pedig azért szerintem ezek elég alap dolgok - főként egy állatokkal aktívan foglalkozó számára. Hatalmas csalódást keltett. A macska etetésére vonatkozóan is alig tud tanácsolni bármit is.


Ezen felül viszont, mint àllatorvos, jó. Eddig bármi volt a gond, hamar és alaposan kivizsgálta és megoldotta. Szóval, mint orvos jól funkcionál, de, mint állatszerető ember, eléggé alul teljesített. Ti ezért váltanátok?

Nem én vagyok az egyetlen macskás ügyfele egyébként, de nyilván a kutyásokat jobban kedveli.



2022. jan. 15. 08:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Honnan tudjuk, hogy mit tud a macska etetéséről? Szóval etetéssel kapcsolatban a kérdésben csak ennyi szerepel:


A macska etetésére vonatkozóan is alig tud tanácsolni bármit is."


Basszus, erre már nemtudok mit írni. Annyi szerepel, hogy nem tud tanácsot adni, szerinted ez arra utal, hogy sokat tud a macska etetéséről?? Nem is értem a logikád. Ha valaki nem tud tanácsot adni, hogy jelentheti azt, hogy sokat tud róla??

2022. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

#11: De azt még mindig nem tudjuk, hogy a kérdező szerint mi az, amiben valamit tanácsolni kellene?

Például ha valaki megkérdezi az állatorvost, két top márka közül mit tanácsol, akkor az állatorvos annyit tud mondani, hogy bármelyik jó.

De ha egy kölyök kapcsán megkérdezi valaki, mivel éltesse, arról se nagyon szoktak félórás kiselőadást tartani, csak az alapokat. De ez még nem jelenti azt, hogy az állatorvos nem tudja, mivel kell etetni. ;)

2022. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező azt írta, hogy általánosságban tájékozatlannak tűnik az orvos, nem a tápról tett fel kérdést. Hanem, hogy maradjon-n nála, mint orvos.

Szerintem nem, mert ha egy komolyabb betegség adódik a macskával, sokkal valószínűbb, hogy a tudása vagy nemlétező lesz, de legjobb esetben is nem a legnaprakészebb.

2022. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

12, ezek szerint még nem jártál igazán jó állatorvosnál.

A miénk szikott félórás előadást tartani a táplálásról. Egyszer a tengerimalacaimmal kapcsolatban tartott nekem egy ilyet, egyszer pedig a kölyökkutyámmal kapcsolatban.

Mondjuk ő nem is a pénz miatt lett állatorvos, és nem is érezteti azt a gazdikkal hogy futószalagon mennek és sietni kell.

Sajnos a legtöbb orvos nem jó, korábban én is ilyenekbe futottam bele, és azt hittem hogy ez így többé-kevésbé rendben is van.

2022. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%

#14: A megye egyik legjobb állatorvosához járok. Kimondottan jól felszerelt rendelő, sok páciens, nem hiszem, hogy lenne ideje az állat gyógyításán kívül arra, hogy mindenkinek félórás táplálkozási tanácsot adjon.

Persze, ad... de ez kb 2-3 mondatban elintézhető. És csak akkor, ha kérdezek, vagy ha a betegség szempontjából fontos.

Emiatt írtam, hogy nem ismerjük a körülményeket.

2022. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az enyémnek van ideje, pedig mindig tele a váró.

Gazdiként inkább úgy vagyok vele, hogy olyan orvoshoz megyek akinél várni kell fél órát, de tudom hogy rendesen, áldozatosan végzi a munkáját, mint egy olyanhoz akinél hamar bekerülök, de épp olyan hamar ki is dob, mert azon parázik hogy jön a következő és mit fognak gondolni ha várakozni kell.

2022. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

#16: És ha minden beteg igényel plusz félórás kiselőadást? Az a negyedik beteg után már két órás csúszás. ;)

Az, hogy ezt feleslegesen nem teszi meg, nem azt jelenti, hogy nem kérdezhetsz, és rögtön ki is dob. Nem csak végletek vannak.

De basszus, tényleg csak az lehet jó állatorvos, csak az ért az állat etetéséhez, aki erről félórás kiselőadást tart? Mi az, amit egy betegség, allergia kapcsán a táplálkozással kapcsolatban 5 percben nem lehet elmondani?

2022. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen, tényleg csak az lehet jó állatorvos, aki teljeskörűen ért az állatokhoz, szereti az állatokat, és nem csak gyorsan lezavarja az egészet, hanem mindenkire rászenteli az időt.

Mondom, előtte én is azt hittem hogy rendben van az ellenkezője. 30 éve tartok mindenféle állatot, rengeteg orvost megjártunk már.

2022. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én váltanék. Egy macskás orvos az etetés témától kezdve mindenben jártasabb. Lehet ellátja ez a doki is, de lehet lesz majd olyan mikor hülyeségeket tanácsol.


Nekem pl volt egy leukózisosmacskám. Daganat nőtt a nyelve tövén amitől nem tudott rendesen enni. Ez nem volt látható, csak amikor egy másik doki kihúzta a nyelvét kicsit. Az első doki letudta annyival hogy rágjon csirke nyakat, csontot és jobban lesz (nem mondott semmit a daganatról). A második dokihoz akkor mentünk mikor már abszolút nem evett, lefogyott. Ő mondta hogy korábban lehetett volna kezelgetni, műtéttel lehetett volna próbálkozni de kiújult volna..

Az első doki is lehetett volna ilyen alapos. Ő is kutyás, a kutyákat alaposabban ellátja.


A várakozást amúgy meg úgy oldom meg hogy fizetek kicsit többet a dokinak és rendelési idő előtt megyek. Oltásra szoktam csak vinni a cicát, vagy hasonló kisebb dolgok miatt, ezért nem várnánk órákat.

2022. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!