Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még valakinek ehez hasonló...

Van még valakinek ehez hasonló macskája?

Figyelt kérdés

Borzatóan finnyás, nagyon-nagyon válgatnak, de már olyan szinten, hogy valamikor nem eszik a húst se. Csak kenőmájas, felvágott pépes húsos kaja, konzerv macskakaja, de a kutya kaját már nem.

Állandóan nyávognak, ha levest teszünk ki nekik, vagy kenyeret belemártva pörkölt szaftba, főzeléket, sőt még a körömpörköltet sem és még csak a húst sem. Amikor nem foglakozunk velük, és kikéheztejük, még akkor is undorral eszik meg pl a vajas kenyeret vagy lángost.

És már olyan szinten megutáltam a két macskát, hogy eldöntöttem nekem soha többet nem lesz macskám.


2010. szept. 9. 11:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nem az én macskám nem ilyen. Eléteszem a MACSKATÁPot, és amikor akar, eszik.
2010. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
91%
A vajas kenyér nem macskának való. Lehet néha házi kosztot adni nekik, de ha folyton azt adsz, ne csodálkozz, ha nem nagyon eszik meg, ez nem az ő hibájuk, és ha ezért akarod elaltatni őket, hát gratulálok, te is nagyon értelmes ember lehetsz.
2010. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem akkora probléma. Az én cicám is csak a felsoroltakat eszi meg, cicatápot, párizsit, virslit, májkrémet. Ezeken kívül mást nem, de miért is kéne lángost ennie egy macskának..?? Nekem ezzel semmi gondom nincs.
2010. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
68%
Kiéheztetni állatkínzás. Ne haragudj, de Te sem eszed meg azt, amire nincs ínyed. Sosem adnék a macskámnak lángost vagy kenyeret. Nem az ízesített húsokat kell nekik adni, nem csoda, hogy nem eszik meg. Van, amelyik igen, de ebből van a kevesebb. Macska-voltuk miatt ne haragudj rájuk.
2010. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

Ne altassátok el őket.


Nekünk is volt ilyen cicánk, semmit nem ettek meg. (Később kiderült, hogy a szomszéd mindig teleetette őket amiről mi sokáig nem is tudtunk.) Még a húst se ették meg, se a kolbászt.


A mostani cicák szinte házikoszton élnek, amit mi is eszünk. Levesek, főzelékek, tészta, hal stb.


A zöldségeket (főzve) is megeszik és a sima kenyeret is! Csak úgy lapátolják be a sima szelet kenyereket, úgy minden nélkül.


Én nem idegesítem magam, ha éhesek majd esznek.

Néha van hiszti, hogy nem kell az étel és nyávognak de én akkor bejövök és bezárom az ajtót. Van, hogy nem esznek napokig és a kutya eszi meg a kajájukat végül.


Hát nem tudom, a macska táp se kell nekik mndig, sőt hiába veszek minőségi tápot van aminek nem szeretik az ízét.


Ha a konzerv macskakaját megeszik akkor érdemes lenne azzal keverni nekik az ételt.

Pl. tészta konzervvel, langyos vízben vagy tejben (kevés kell csak) kenyérdarabok konzervvel.


Mi így csináltuk aztán fokozatosan hagytuk el a konzerveket.



Emiatt ne utáld meg a macskákat, nem mind ilyen finnyás. Mondom, nekem az egyik a kenyeret eszi folyton!


El lettek kényeztetve ezek a cicák, ne adjatok nekik kenőmájast. Hidd el nem fognak éhen halni, fognak azok enni.

2010. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Te gyereket nevelsz vagy macskát? Vajas kenyér meg lángos? Jézusisten. A te fejeddel kéne valamit csinálni, de sürgősen, hogy ezért megutálsz egy állatot! A mamám macskája ugyanilyen, fajtiszta perzsa, már reggel 5-kor üvölt a kajáért. Mindig más van étlapon, májkrém, parizer, virsli, ami éppen kell neki. A macskakajától beteg sajnos.:( És nem utálja ezért a mamám! Neked nem macska való, hanem egy plüssállat.
2010. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Még egy buta állattartó,mint a tegnapi kutyás.Anyukám macskája is ilyen,mert egyszerűen el van kényeztetve.Az enyém megeszik mindent,amit adunk,de ez nem jelenti azt, hogy mindenféle kaját odaadunk neki.Még a disznónknak is megválogatjuk az ételét.
2010. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
kenyér meg főzelék a macskának? és még el akarod altatni... jól vagy, ember?
2010. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jogod két egészséges állatot elaltatni, csak mert nem kényelmes Neked a (még csak nem is abnormális!) viselkedésük. Remélem, az állatorvos nem is vállalná. Joguk van élni - akkor inkább add be őket egy állatvédő egyesülethez, mert úgy még lesz esélyük.


A vajas kenyeret jóhogy nem eszik meg, meg a lángost! A macska ragadozó, azaz húsevő, nem valók neki a lisztes dolgok, kenyérfélék. A főzelék sem csoda, hogy magában nem érdekli.


A pörköltet, szaftot az én macskám megeszi, de csak pluszban, ínyencségnek kapja, az alap kajája a macskatáp. Vegyél nekik egy olcsóbb száraztápot, az mindig legyen előttük (mindig legyen hozzá víz!), és reggel és este kapjanak egy kis konzervet. Ebből se muszáj a legdrágább. Persze ehelyett, ha van NEKI VALÓ maradék, kaphat azt is.

Csak maradékon nem lehet eltartani a macskát.

2010. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Jézusom ez csak egy példa volt, hogy vajas kenyér meg lángos. Természetesen kapnak házi kosztot pl. kenyér pörkölt szaftba mártva vagy gulyásleves kenyérrel belemártva vagy pörköltet hússal, de ezt se eszik meg. A jó macsak nem válogat. Az meg, hogy kiéheztetem nem úgy kell érteni, hogy napokig nem adok nekik ennei, hanem úgy értettem, amit kiteszek nekik házi kosztot hozzá se nyúlnak, addig marad ott még bele nem kóstolnak vagy meg nem eszik. Nem abban a világban élünk, hogy a macskák is válogassanak, kevés a pénz és nem fogok nekik mindig venni konzerves macskakaját venni jah a táposat meg se eszik mélg csak meg se szagolják meg külön minden nap felvágottat vagy virslit enyit nem költök macskára. Érdekes a kutyánk minden megesz.Erről ennyit :@
2010. szept. 9. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!