Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lehet az, hogy a macskán...

Miért lehet az, hogy a macskánk a macskaeledelt a mancsával kiszedegeti darabonként, és turkál az ételben?

Figyelt kérdés
A karmával és a mancsával szedeget ki étel darabokat a tálból. Közben eszik is belőle, de utána megint ezt csinálja. A tál körül foltokban ottmarad a macskaeledel.

2022. jan. 22. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém pont így iszik. Belemártja a mancsát a vízbe, lerázza a fölösleget, aztán lenyalja a maradék nedvességet. Ezzel elszórakozik egy darabig, amíg a szomját nem oltotta. De a fejét nem dugná bele a tálkájába.
2022. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok macska nem szereti a tálakat vagy legalábbis azt, ami éppen van neki. Lehet próbálkozni másfélével, aminek alacsony a pereme, stabilabb, de ha csak leteszed a kaját egy lemosható lapra, az is lehet megoldás.
2022. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont a minap volt egy bajuszos kérdés, és akkor találtam, hogy zavarja a cicát, ha a bajsza mint térérzékelő szerve hozzáér a tálhoz, ilyenkor kipakol és a földről eszik. [link]
2022. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet kicsi a tál, magas a pereme és a bajszát zavarja, amikor beledugja a fejét.
2022. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Megprobálkozunk egy másik tállal, hátha az beválik.
2022. jan. 27. 14:42
 6/6 Cubina ***** válasza:

Az én "elit" macskám abból a vízből sem hajlandó inni, amit néhány órája tettem oda, friss, tiszta víz kell neki, mert a pár órája kirakottban már van egy porszem. Néha kotorászik benne, de nem iszik.

Aztán szigorúan nézi, ahogy a Jana Baby-ből öntöm a frisset, és utána már hajlandó inni.

A tasakos ételt is csak frissen elmosott tányérból eszi meg, különben csak "kézzel" kotorászik benne.

Nem az utcáról került ide, látszik rajta. :)

De én nem is bánom hogy ilyen nett a cica, egyébként is mindig elmosom a tálakat. De ismerek olyanokat, akik nem csinálják ezt, vizet is csak akkor adnak a nagy koszos lavórba, ha már üres. Ha egyáltalán észreveszik, hogy elfogyott. :(

2022. febr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!