Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskának megfelelő...

Kinti macskának megfelelő bolha és kullancs elleni védelem?

Figyelt kérdés

Van 3 cicám, mindegyik kijárós, raadasul erdős területen lakunk, tavasztól ősz végéig mindig talalok bennük kullancsot. Mi lenne a hatásos? Szívem szerint foresto nyakörvet vennék, igaz, hogy drága, de sokáig jó. A spot on-okat próbáltam, de nem az igazi, mert kullancs ellen csak cirka 2 hétig védenek,meg aztán volt, hogy lenyalták egymásról. Szóval hosszabb védelem is jó lenne. Az aggályom a nyakörvvel, hogy fennakadhat, meg hát le is lophatják róla. Ha önkioldós a nyakörv, akkor meg tuti, hogy hetente újat vehetnék, mert elhagyná.

Mit javasoltok? Van esetleg tabletta, vagy tényleg megbízható spot on, stb? Esetleg jó lehet a foresto nyakörv is?



2022. jan. 27. 02:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi Bravecto spot-ont szoktunk használni. 12 hétig hat, és ennyi ideig ugyanúgy jó kullancs és bolha ellen is. Van belőle sima és plus jelölésű is. A különbség, hogy a plus jó különböző férgek, fülatka ellen is. Ez nem riasztó hatású szer, az állatba bele kell harapni az élősködőnek, hogy hatásos legyen. Így az esetleges fertőzésektől nem véd, viszont 12 hétig se bolha, se kullancs. Sokat szedtem ki a cicákból kullancsokat, amíg nem ezt használtuk. Nekünk nem nyalogatják le egymásról, de gondolom ezt cicája válogatja.

Sima kisállatboltban nem kapható, állatpatikában szoktuk beszerezni.

Mi a Foresto nyakörvvel befürödtünk, na nem akadt fel sehova a cica, de a bolhák vígan ugráltak mellette.

2022. jan. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mennyi ennek az ára? Rakerestem, de csak a leírást látom róla. És azt is írja, hogy vényköteles. Jobb lenne olyan, ami recept nélkül is kapható.

Esetleg tablettában is van,ha nem is ez? A lenyalogatás miatt. Nem mindig, de azért jó párszor előfordult.

2022. jan. 27. 05:08
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Recept nélkül nem kapsz normális szert.
2022. jan. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell konkrét recept, csak az állatorvosnál vedd meg, ahova amúgy is rendszeresen viszed őket oltásra, kivizsgálásra.
2022. jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Évente egyszer szoktam vinni őket. Ezt még azért gyakrabban kell. Még mindig nem tudtam meg mennyibe kerül. Azért nem akarok infarktust kapni, ha mondjuk 15 ezer, amire kb tippelek, h akörül lehet, az azért 45 a három macska,plusz az orvos. Ez azért sok. Plusz ha ezt is lenyalják, akkor meg főleg.
2022. jan. 27. 07:44
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell macskástól menni, csak nála vedd meg. 🤦🏼‍♀️😄 Mi Strongholdot használunk, benti cicáknak 2 havonta, 2-3E/macska. Kintire havonta cseppenteném, ha lenne szívem kicsapni őket.
2022. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de egy kötekedő kérdés ha benti macska, honnan tudod, hogy hatásos? Bent azért nem találkozik század annyi bolhával meg kullanccsal mint egy kinti.

De azért köszönöm a tippet utána nézek ennek is.

Tabletta nincs egyáltalán??

2022. jan. 27. 08:07
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Többek közt ezért is bentiek… meg mert hosszú, boldog életet szeretnék nekik biztosítani ahelyett, hogy elüsse/elkapja/megmérgezze valaki/valami.
2022. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Foresto nálunk is nagyon bejött. Valóban drága, de havi szintre leosztva olcsóbb, mintha ugyan abban a boltban megvenném a spot-ont. Régen csak ezt használtuk, bilétát is tettem rá :)


De most más nyakörve van, így netről megre delem az egész éves adag spot-ont. Frontline combo. Ez is van olyan jó, mint a Foresto

2022. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

A Bravecto ára függ a cica súlyától. Mi a legkisebbet 7-8ezer Ft körül vesszük. Nincs most nálam blokk, szóval ez nem kőbe vésett adat, de 15ezerbe még sose került. Viszont bemész egy állatpatikába, ott a patikus ajánlhat olcsóbbat. Általában, amit ott árulnak az valóban bevizsgált, hatásos.

Tőlünk soha nem kértek receptet ilyen spot-onokra, féreghajtó pasztára, tablettára se. Eddig egyedül antibiotikumra kellett recept.

Tablettát csak kutyáknak hallottam bolha ellen, de állatpatikában erről is tájékoztatnak, ha létezik.

Nem kell hozzá orvosi vizsgálat, megveszed a szert, otthon rácseppented. Nekünk a patika az orvos mellett közvetlen van, ha nem lenne, akkor gondolom az állatorvostól lehetne beszerezni, ahogy föntebb írták.

Sajnos sok kisállatboltban kapható szer épít arra, hogy a városi állattulajdonosok csak bent tartják a cicát, ezért nekik sokáig hatásosnak tűnik. Ez a jobbik eset, a másik az, hogy a cicáról már a te lábadat marják a születése óta rajta levő milliónyi bolhák. De hát a cica fekete volt, a világon semmi nem látszott rajta...

Amúgy, ha a Foresto nyakörv mellett döntenél, beépített szakadási ponttal rendelkezik. Ha fennakadna a macska valószínű eltépődne a nyakörv és annyi. Nekem a spot-on ezért is tetszik jobban. 1-3 hónapig biztos nem kell újra költeni.

2022. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!