Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 1 éves kandúr macskánk...

Cinaj kérdése:

Van egy 1 éves kandúr macskánk aki mostanában folyton megharapja a páromat. Főleg a karjára és újonnan a nyakára megy. Mitől lehet ez? Eddig sohasem csinálta és nagyon szereti a páromat. Mit tudunk ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 29. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

"nagyon szereti a páromat"

Ezt miből gondolod, ha támadja?

A játék fajul el vagy a "semmiből" támad?

Érdemes lenne Jackson Galaxy: Pokoli macskák sorozatába belenézni, ott többször felmerül hasonló probléma. Az esetek 99,9%-ában a gazdák hibáznak, sokszor provokálják a macskát tudattalanul. Az említett sorozat talán sikerül rájönnötök, ti mit nem csináltok jól. Ez az infómennyiség túl kevés a tippekhez is.

2022. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Le kell b.szni neki ilyenkor egyet. A fejetekre nőtt.

Nekem is van egy kandúrom, nagyon szeretem, amikor viszont simogatom, utána teljesen bekattan, és nekirohan a bokámnak és teljes erőből ráharap meg ilyenek. Vagyis ezt csinálta. De egyszer úgy ráharapott a kezemre, hogy vérzett is, na ekkor kapott egyet, amit megérzett... Nem csaptam agyon de nevelési célzattal kapta. Azóta nem engem támad, hanem az első útjába kerülő macskát :)

2022. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Abból gondolom, hogy nagyon szereti, hogy egyébként az ajtóban sír ha nem jön haza időben, fürdeti őt, állandóan keresi a társaságát, az ölébe mászik, oda viszi neki a játékokat is ha játszani szeretne stb..

Ez a hirtelen karra és nyakra támadás minden látszólagos előzmény nélkül történik. Fekszik mellette, simogatja, a cica egyszercsak elkezdi szaglászni a karját, beleharap aztán megy feljebb a nyakához, közben ilyen kis nyekergő hangot hallat. Ma éjjel álmában is meg akarta harapni párom nyakát, nem tudok sajnos mire gondolni, de majd egy állatorvos biztosan tud erre magyarázatot adni, csak szerettem volna megtudni ti mire gondoltok így első blikkre. Köszönöm szépen a válaszokat. 😊🙏🏼

2022. jan. 30. 01:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanított a cica?
2022. jan. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen bele is harap, hogy meglátszik a helye, vagy csak gyengén, "jelképesen"?
2022. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Semmiképpen ne büntesd veréssel!
2022. jan. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Ivartalaníttasátok sürgősen!

A kandúr párzáskor a fogaival fogja (harapja) a nőstény nyakát.

Pont azért csinálja ezt a pároddal, mert nagyon szereti, de ez senkinek nem jó. Neki sem!

2022. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a túlzott érzelemnyilvánítás, különösen, ha kis kurrogó hangokat is ad ki hozzá. Az állatorvos is az ivartalanítást fogja javasolni.
2022. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ivartalanítás amilyen gyorsan csak lehet. Ezek már a párzáshoz kapcsolódó mozzanatok, ami idővel el tud fajulni rendeden. Nyilván az ivartalanitás után is eltelik majd 4-6 hét mire kiürülnek a hormonok a szervezetéből de utánna higgadt és békés lesz. Ha mégsem ivartalanítjátok akkor pedig számoljatok vele hogy ezen felül sok mással megkeseríti majd a mindennapkkat ezen felül. Pl lepisil majd mindent hogy jelölje a területét, szétszed, szétkapar dolgokat, "ok nélkül" folyton vinnyogni fog éjjel nappal stb.
2022. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nincs ivartalanítva, párom ragaszkodott hozzá, hogy mivel szoba cica, ne kínozzuk meg feleslegesen. Úgy tudtam csak a nőstények vállnak ilyen esetben agresszívvá, de ennek tudatában az ivartalanítás lesz a megoldás a továbbiakban. Köszönöm szépen a válaszokat. 🙏🏼😊
2022. jan. 30. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!