Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kandúr cicám...

Ivartalanított kandúr cicám miért viselkedik úgy mostanában, mintha nem lenne ivartalanítva?

Figyelt kérdés
Tavaly lett ivartalanítva, kb másfél éves korában. akkoriban találtuk, jelölt már, de elvittük ivartalanítani és az orvos azt mondta, h le fog szokni róla. nem is volt gond, de 2-3 hete elkezdett furán nyávogni (mint ivartalanítás előtt), és néha máshová pisil, de nem ülve, hanem megemeli a fenekét, vagy h mondjam. mint amikor jelölt. de nem büdös, hanem rendes pisi.
2013. febr. 10. 17:46
 1/10 anonim válasza:
8%
Szegény cicó. Biztos szégyenli a többi cica előtt, és próbál úgy tenni mintha lenne neki még... Nem tudom mitől lehet, de én is szeretem a cicákat.
2013. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mecse ***** válasza:
100%

Lehet hogy fáj neki amikor pisil, ezért a fura nyávogás, ezért az alomtálca kerülése -társítja az alomtálcát a negatív élménnyel ha mondjuk van valami húgyúti gondja- .


Semmi köze ahhoz hogy ivaros vagy nem, szerintem nézesd meg orvossal hogy szervileg minden rendben van-e vele.

2013. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha két és fél éves akkor elméletileg nem kéne, hogy húgyúti betegsége legyen, főleg ha nem is lekuporodva pisil. Esetleg ha felhívnál egy állatorvosi rendelőt és megkérdeznéd, hátha ők mondanak valami olyan jelet, amiből tudnád, hogy baj van-e. Nem biztos, hogy egyből doki, ha más "baja" nincs.

Nekem nincs tapasztalatom, mert az én cicám nem pisil így csak simán, de olvastam már olyasmit, hogy hiába volt ivartalanítva a cica, akkor is próbálkozott egy tüzelő cicalánnyal. Lehet az ösztön benne maradt a vérében, agyában, lehet az egy év még nem volt neki elég, hogy elfelejtse a régi kialakult kanosságát.

2013. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mecse ***** válasza:
100%

Nemcsak kor-függő a húgyúti betegség, ha pedig gyulladás akkor pláne nem.


De persze, hát minek is orvosnak megmutatni, inkább hadd nyávogjon fájdalmában meg jelezze hogy valami nem oké, de a kutya nem figyel oda rá.


A macska amelyik hirtelen elkezdi kerülni az alomtálcát mindig jelezni, utalni akar valamire, soha nem ész nélkül csinálja, csak úgy megsúgom.

2013. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de legtöbbször az alomba végzi a dolgát rendesen, de ilyen 2 naponta egyszer (főleg esténként) elkezd furán nyávogni és akkor pisil máshová. de mindenképpen elviszem akkor az orvoshoz, köszi a válaszokat!
2013. febr. 10. 18:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnék vitázni, de nekem az orvosokkal van rossz tapasztalatom és nem biztos, hogy rögtön mindig oda kell rohanni.

Elhiszem, hogy van tapasztalatod, mert eddig nekem is sok hasznos és nagyon jó dolgokat írtál, ezt köszönöm is.

Én nem olvastam, hogy a cica kerülné az alomtárcát csak azt, hogy néha máshova fröccsent. És a nyávogást sem úgy írták le, hogy fájdalmas, keserves, hanem úgy, hogy mikor még ivaros volt. Nem akarok sziszifuszi lenni, de szerintem ezek az apró részletek árulkodóak. Az ember/gazdi aki szereti az állatát hajlamos túlspirázni a dolgokat és lehet nem kell szívrohamot okozni azzal, ha egyből a gondra/bajra gondolunk. Nekem is volt egy ismerős cicus, akinek húgyúti problémái voltak, és ha nem kapott megfelelő tápot egyből kijöttek rajta a tünetek, de azok nem ilyenek voltak. És sajnos hallottam macskát keservesen nyávogni, mert éppen a doktoroknak fogalmuk sem volt, hogy mi baja és csak nyomták bele az injekciót meg az infúziót, de segíteni nem igazán tudtak.

2013. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mecse ***** válasza:
100%

Nem is arra gondoltam hogy mindennel orvoshoz kell rohanni, nem is szoktam ezt tanácsolni minden apró-cseprő dolog miatt, ha olvasod a válaszaimat akkor tudod :). Viszont ez egy egy éve ivartalan cica akinek semmilyen más gondja nincsen, és a jelölést pedig már abbahagyta, most hirtelen a semmiből elkezdi ezt csinálni.


Furán nyávog és ezzel egyidejűleg pisilget, ami ivartalan cicáknál ha vertikális akkor sokszor azért van mert horizontálisan fáj nekik pisilni, vagy mert kínlódnak hogy egy olyan pózt találjanak amiben ez nem jár fájdalommal, vagy mert nem tudnak annyit amennyit szeretnének. Nem gondoltam semmi specifikusra húgyúti probléma alatt, hiszen van belőle 98374982374-féle fajta, lehetetlen ennyiből megmondani.


Azért tanácsoltam az orvost mert semmi egyéb baj nincs a cicával és ezért gondolom hogy mindenképpen "mondani akar valamit" ezzel a viselkedéssel.


Nem gondolom hogy vitáznál ne aggódj :).

2013. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Látom elég felkészült vagy. :) Ezekről nem is tudtam, persze így megértem, hogy miért lettél kicsit pipa az írásomra, de nekem meg mindig az a mániám, hogy a tapasztalatnak hiszek.

Azért persze én is kikérném doki véleményét és ha neki elmondanám telefonba a "tüneteket" és ő felsorolna még pár dolgot, ami gyanús és egybevág a cicám "bajával" plusz ő azt mondaná látni szeretné, akkor vinném én is.

Most már kíváncsi vagyok...

Megkérhetném a kérdés feltevőjét, hogy leírja mi lett a cicával? Elvitte-e a dokihoz, mit mondott?

Nekem megérzésileg tökre az van bennem, amit leírtam és szerintem azért most jött rá, mert a levegőbe van ez, igaz már tavaly óta volt pár ilyen periódus...

2013. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:(


Hát már ezt sem fogom megtudni...

Remélem azért minden rendben van a cimiccel.

2013. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, le fog szokni róla. Csak az ösztön még benne van. Ahogy hogy ezek a szokások ne legyenek a kis fejébe, max fél éves korába kellett volna bogyótalanìtani:) nekem is bekettyózott most a lány cicum azt nincs is méhe:) bújik, feltünöen sokat pofázik, szökni akar de meg tapogattam nem fáj a pocakja se pedig 3 percenként guggol az alomban.
2013. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!