Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkorának számít egy 2,5...

Mekkorának számít egy 2,5 kilós és egy 6,5 kilós cica? És egy 5 kilós, kb fél-1 kg plusszal(azaz normál esetben 4-4,5 kilós) ? Felnőtt mind.

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mekkorának számít, hogy kistestű nagytestű vagy normális méretű cicának számítanak-e a fent említett cicák. Leírhatjátok azt is, hány kg-tól hány kg-ig van a cicák normális/átlagos/közepes mérete.

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat 🐾



2022. febr. 6. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2,5 kiló az nagyon kicsi, a 6,5 kiló már nagytestű, mokányabb kandúrnál simán belefér az is. Az 5 kilós az átlagosan dagi. :)
2022. febr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Azt kell nezni mindig, hogy magahoz kepest mekkora a macska. Lehet a 2,5 kilos is duci es a 6 kilos is sovany, ha olyan termetuek.

Azt viszont ne engedd, hogy elhizzanak; ez rendkivul veszelyes rajuk! Ha daginak iteled meg valamelyiket, akkor jo lenne nem halalra etetni, hanem elkezdeni pontosan szamolni az adagjat (es persze ne gabonas szart kapjon, hanem jo minosegu tapot) es mozgasd tobbet, jatekkal peldaul.

2022. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A két dagi 5 kilós nem az enyém.

Csak az illető el van szállva tőlük, hogy milyen szép nagyok, de igazából csak szélesek.

Akkor nekem volt igazam, köszönöm a válaszokat.

A kicsi amúgy 2,8-3 kilósan már kerekedett, így 2 és fél kilósan néz ki jól.

A nagy meg inkább sovány alkatú, szóval nem ilyen kicsi, csupaizom, hanem nagy és sovány.

Na mindegy. Csak megbántottak, de most már nyugodt vagyok 🐾

2022. febr. 6. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk az egyik macska 8 kilós, a másik 3,5... :) Mindkettő utcai koktél. Alkati dolog.

Szerintem egy felnőtt macskánál a 2,5 kiló kevés, de a te cicád, te látod milyen, ha nem sovány, akkor nincs gond. Nálunk is a kisebbik macska ha gurulna se lenne annyi, mint a nagy, és ha a nagyot éhkoppon tartanám se fogyna le annyira mint a kicsi.

Ezen a képen látszik valamennyire, milyennek kell lennie, de ha beírod googléba, sok hasonlót találhatsz még, ami alapján te magad is le tudod ellenőrizni.

[link]

2022. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát ezek szerint csak a picimnek van jó súlya. A nagy a sovány kategória, a két 5 kilós meg egyik még "csak" túlsúlyos, de a másik egyértelműen az elhízott kategória.

De a nagy cicámat semmivel sem tudom megerősíteni, felhizlalni, 1*űen nem eszik annyit, sőt, ha 1 teljes napig nem eszik, leugrik a nagyon sovány kategóriába, szóval valahogy túl gyors az anyagcseréje vagy nem tudom.

A pici bezzeg bármire ráveti magát,

A két közepes meg csak simán lusta, havi 1* jön rájuk egy kis játékosdi + néha összeverekednek, megtépik egymást.

Köszönöm a válaszokat 🐾

2022. febr. 7. 04:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nőstény cicám egészséges, nem elhízott testsúlya 6,5 kg volt. Ebből legalább 1 kg volt a bundája.Robosztus felépítésű, nagytermetű macska volt, 15 évig élt, semmi elhízással kapcsolatos problémája nem volt, ilyen volt az alkata. A másik cicámat 4 kg-s súlynál már fogyasztani kellett. Nagyon eltérhet a cicák normális testsúlya, nagyok az alkati különbségek.
2022. márc. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!