Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak cicamentő alapítványokról?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Az egri egy fos

..

2022. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Rossz.Nagyon rossz.

Ha kiváncsi vagy,szívesen mesélek konkrét,megtörtént sztorikat.

A lényeg,hogy amennyire szeretik és segítenék az állatokat,annyira utalják az embereket,bizalmatlanok velük szemben,és minimális együttérzés sincs az emberek nyomora/gondja irányába.

Nekem személyes tapasztalatom az,hogy kevés köztük az intelligens ember,ez az írásmódjukon,beszédstílusukon is látszik.

Komplett pszichológia tanulmányt lehetne írni az állatokat megszállottan szerető(azokat a széltől is óvó),de embertársaival kifejezetten antiszociális állatmentőkről.

Nyilván nem mindenki egyforma,de amit én eddig tapasztaltam(kb 5-10 civil ill.egyesület),az szinte teljesen egybehangzóan ilyen,amit fentebb leírtam.

Azért tudok 1-2-ről,akik nagyjából jófejek,és a jövőben is segíteném őket jó szívvel(ha nem dekkolna most is +7 macska nálam az én sajátjaimon felül,részben ilyen cicamentők jóvoltaból,akiknek csak addig számít az ember,míg lepasszolhatják az állatot ideiglenesbe,utána vastagon tojnak rád).Ha gondolod,adok kontaktot.

2022. febr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első cicánk az N betűs, országosan ismert menhelyről van, egy tündéri ideiglenes befogadó hölgytől jött. Mindenről csak jót tudok mondani. Másodikat is a menhelytől szerettük volna, itt erősködtek, hogy márpedig egy leukózisos macska az semmi veszélyt nem jelent egy oltott egészségesre. Ezt ennél az egynél hangoztatták, az összes többi betegnél le volt írva, hogy csak egyedülinek vagy szintén + mellé adják. Saját magukkal is ellentmondásba keveredtek magyarul és természetesen végtelenül fel voltak háborodva, mikor erre rákérdeztünk meg említettük, hogy a saját állatorvosunk pl óva int egy egészséges-beteg párosítástól, oltás ide vagy oda.

Aztán magánszemélynél próbálkoztunk, a cicára kapásból 30 ezret költöttünk (oltások, kullancsirtó stb), majd a nő folyamatosan pumpálta az agyunkat, mikor írtuk, hogy egyelőre nem jön ki a meglévővel, de nyilván türelem stb, mondogatta, hogy ne erőltessük, ez a macska nem hozzánk való, nem fog ide beszokni lakásba stb stb. Szégyellem, de hittünk neki, annyira rendesnek tűnt korábban és visszaadtuk a cicát, gondolván ő tudja, mi a jó neki. Utána pár héttel a pofánkba dörgölte, hogy milyen jól elvan lakásban más macskákkal...Ja és természetesen lelkesen hirdette oltottként, mindenestül. Magyarul kellett valaki, aki kifizeti a dokit, mert úgy könnyebb elpasszolni. Bár egyébként azóta is hirdeti, lassan egy éve. Nem tudom, mi az oka, mert egyébként félénk cica volt, de egyáltalán emberrel szemben nem agresszív vagy ilyesmi.



Szóval sajnos embere válogatja, de én befejeztem a mentőkkel ezek után. A második cicánk végül tenyésztőtől lett, semmi probléma nem merült fel az égvilágon.

2022. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!