Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költöztetek már macskákkal?...

Költöztetek már macskákkal? Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, két macskával. Hál' Istennek csak 10 perc az autóút, de így is elég zűrösnek ígérkezik a dolog. Fogalmam sincs, őket hogyan, mikor lenne érdemes átvinni a másik lakásba, a költöztetők előtt, vagy után? Mindkettő hatalmas stressz lenne nekik, talán szinte mindegy is.

Így is egyedül kellene levezényelnem a dolgot, ami nyilván nem fog menni, kocsim sincs, taxival kell átvinnem őket, miközben egyszerre két helyen vagyok :(

Azon gondolkoztam, hogy előre átvinném a fontosabb cuccaikat, az egyik almot meg őket is, rábíznám a testvéremre hogy figyeljen rájuk míg itthon felpakolunk a furgonra, majd ha odaértünk, elzárom őket a fürdőszobába hogy nyugodt helyen legyenek, ne körülöttük hemzsegjenek a bútorokkal. Szét sem szedem a kaparóikat, hogy gyorsan a helyükre kerüljenek, aztán jól telefújom a lakást felliwayel. Szerintetek jó ötlet lehet? Tesómat imádják, vigyázott már rájuk két hetet, míg távol voltam. Plusz az sem hátrány, hogy ha én lemaradok, még ajtót is tud nyitni.


2019. ápr. 29. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk alapból stresszes a macska az új helyzetektől, mi kértünk a dokitól valami enyhe nyugtatót. Kapott egy pasztát, amitől bealudt, kábán végigbámészkodta az egészet.

Amíg ment a költözés, addig a fürdőbe volt becsukva ő is, alommal, fekhellyel, utána engedtük ki. Remekül bírta így. :)


Egyébként nálunk baromi jó fej volt a költöztető, bár a szabályzat szerint nem lehetett volna, de macskástól mindenestől àtvitt minket is a cuccokkal együtt, nem kellett taxizni.


Ha a nyugtató nem opció, akkor én is úgy csinálnám, hogy előre vinném át a macskákat, fürdőbe vagy olyan szobába zárva, ahol nincs mászkálás.

Írtad a feliwayt, ha van párologtató, azt pár nappal előre be lehet dugni az új helyen.

2019. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en cicam a szomszednal volt es csak,akkor vittuk ot is mikor mar minden az uj helyen volt.Jo otlet,hogy elore atakarod vinni oket,de szerintem annyi gond lehet a dologgal,hogy azert ott is hallani fogjak a koltoztetoket.Szegenyek egy idegen helyen lesznek es meg zajongani is fognak korolottuk.Emiatt jobb lenne,ha a koltozes vegeig maradnanak a regi helyen,persze csak,akkor,ha ott is van egy nyugisabb hely ahova becsukhatod oket.Meg szerintem amig a koltoztetok nem mennek el ne engedd ki oket a hordozobol.En nagyon felnek,hogy veletlen benyit valaki es elszoknek.Bar eselyes,hogy nem is akarnak majd kijonni a hordozobol.
2019. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Januárban költöztem a cicámmal.

Őt hoztam át utoljára az új házba, a régi már ki volt pakolva és nem aludtam ott az utolsó éjjel már, de még az újba sem tudtam elhozni aznap. Már ott picit zavarodott volt, hogy eltűntek a megszokott bútorok stb.

Macskahordozóban hazahoztam az új lakásba, és a hálószobába helyeztem el, mellé a kajáját, vizét, almot. Majd ültem mellett türelmesen, és igyekeztem nyugtatni.

Pár napig stresszes volt, de már az első este dorombolt, velem aludt (mint korábban is).

Ez kertes ház, 4 hét után kióvatoskodott az udvarra is körülnézni.

Most közel 4 hónap után már teljesen otthon van itt is, a lakásban és az udvaron is.

Jó ötlet, amit írsz. Mindenképpen stresszelni fognak, ez ezzel jár, nem lehet elkerülni, de pár nap és megnyugszanak majd. Amennyit lehet, legyél velük.

2019. ápr. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!