Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macska fajta, ami...

Van olyan macska fajta, ami ugyanolyan szociális szinten van, mint a kutyák?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 13:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

11. Nem csak a macskáról beszélünk, hanem a hatalmas ökológiai kárról, amit a kóbormacskák okoznak.


Amíg vannak kóbormacskák, felesleges tovább szaporítani a fajt. Ha valakinek kell macska, menhelyről fogadjon egyet örökbe.


A macska nem csak anyai ösztönből gondoskodik amúgy. Hanem "barátságból" is. Tehát az is hülyeség, hogy a macska azért hoz neked egeret, mert el vannak nyomva az anyai ösztönei. Kandúrok is csinálják.

2022. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%
12-es: E
2022. febr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
12-es Elméletben macskabarát vagy, de úgy beszélsz a cicákról, mint valami patkányokról. Nem tudnak akkora kért okozni, mint ahogyan azt gondolod. Lásd példának Ausztráliát, ahol 1,5 millió cicát kinyírtak, mondván veszélyeztetik a madarakat. Az eredmény az lett, hogy elszaporodtak a rágcsálók. Aminek meg az lett az eredménye, hogy a veszélyes kígyók, hüllők is. Szóval ez van, ha az ember beleavatkozik a természetbe. Ha tényleg macskabarát lennél, akkor már megfigyelheted volna a macskák viselkedését. De amíg egy élő plüssállatkát csináltok belőle (ivartalanítás), addig nincs is miről beszélni!
2022. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok "macskabarát", igazad van, én minden állatot szeretek. Ezért mondom, amit. Egyáltalán nincs túltolva a dolog. A macskák a világon a legdestruktívabb invazív faj az ember után. Ausztráliában a hüllők voltak az őslakos rágcsálóírtók, nem a macskák, nem elszaparodtak, hanem visszaálltak az eredeti állapotukba. A macska NEM a természet része. A macska az ember által elterjesztett élőlény. Vadászni jár a természetbe, viszont nem függ tőle, mert enni kap az embertől is és védelmet is talál az embernél. Ökológiai szempontból valóban hasonló a patkányhoz. Meg lehet sértődni, de van aki meg patkányt tart, úgyhogy ennyi erővel ők is megsértődhetnek.


A macskák miatt számos őshonos faj halt ki:

[link]


Az egészben az a legdühítőbb, hogy ennek nem kéne így lennie, mert a macskának nincs szüksége arra, hogy magának vadásszon, de a hozzád hasonló felelőtlen emberek miatt ez a helyzet. És ne nevezd magad macskabarátnak, mert ha te hagyod kóborolni a macskád, akkor őt is veszélybe helyezed. Amúgy ez a veszély még mindig eltörpül attól, mintha teljesen a természetben kéne élnie, de attól még ez a veszély jelen van, és ezért te vagy a felelős. Mert feltehetően szereted az állatod, de mégis hagyod kóborolni. Én akarok macskát, amint a lakhatásom megengedi, de nem tudom elképzelni, hogy hagyjam odakint saját magára hagyatkozni. Építenék egy kifutót a kertben helyette.

2022. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

15/15 anonim

Ennyi hülyeséget se olvastam még egy hozzászólásban. Aztán csodálkozunk azon, hogy miért tartunk ott ahol.

2022. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

van. egyedekben elég nagy azért az eltérés, de pl a sziámi, maine coon elég barátságosak általában, illetve a ragdoll is, bár ők inkább lustizósabbak (de nagyon kedvesek).

amúgy minden a szocializációtól függ. ha az nincs meg a kritikus időszakban (3-12 hetes kor), akkor bukó az egész. ha az stimt, akkor a macska személyisége tud érvényesülni.

2022. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Tizenhatos, ha az hülyeség, amit én írok, akkor csak te vagy normális.
2022. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
18-as! Annyi ostobaságot összehordtál, hogy km-ekről kiérződik, hogy állatokat max az Animal Planeten láttál
2022. márc. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
18. Igazad van, csak menhelyen dolgoztam kutyákkal és macskákkal és biosz szakon végeztem.
2022. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19-es: Messziről jött ember azt mond, amit akar. Ha pedig igaz is, nem sok minden jött át. Ami az állatvédelmet illeti, nincs túl nagy hitelessége. Az un naaaagy állatvédők többsége mást se csinál, csak összeszedi a gazdis cicákat és kutyákat, megtömve ezzel a menhelyeket,hogy aztán elmondhassa magáról instán vagy yt-on, hogy ő milyen nagy jó cselekedetet hajtott végre. Számtalan ilyen esettel találkoztam már. A másik meg amikor a rendelőbe hozzák az összefogdosott állatokat ivartalanítani (legtöbbször a gazdi tudta és engedélye nélkül), és nem fizetnek. Általában Fb csoportokban egy szívfacsaró leírás kíséretében kéregetnek pénzt. A ténylegesen beteg kutyáktól vagy macskáktól pedig elveszik az esélyt a gyógyulásra, mert az állatorvos már előre tudja, hogy nem fizetnek, csak szaporítják a számlákat! Ennyit a nagy állatvédőkről! TISZTELET A KIVÉTELNEK, mert azért olyanok is vannak szerencsére!


Az a legnagyobb probléma, hogy mindenki ott akar rendet tenni, ahol jól mennek a dolgok! Az igazi bajban pedig csak megy a fotelból nyafogás.

2022. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!