Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha a macska hullajtja a...

Baj, ha a macska hullajtja a bajszát?

Figyelt kérdés

Pár hete a szőnyegemen találtam egy bajusz szálat. Akkor nem igazán tűnt érdekeznek, gondoltam csak véletlenül letört(?) vagy ilyesmi. Csak ma kezdtem el aggódni, amikor a földön újból találtam egyet. Valakinek esetleg volt már ilyen? Aggódjak vagy ez teljesen normális?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. márc. 5. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én gyűjtöm is őket, ha megtalálom. :D Már van egy jó pár, pedig még csak 1,5 éves a cicám. És biztos sok olyan is van, amit nem leltem meg.
2022. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen normális, ha időnként kihullik 1-1 szál
2022. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg fiatal a cica, újak nőnek a kihullott bajuszkák helyett. Ha több hiányzik egyszerre, abból van csak probléma (ezért nem vágjuk le pl, vagy engedjük a gyereknek, hogy húzkodja), mert tájékozódásra használja, pl. hogy mennyire fér be szűk helyekre. Minden bajuszka egy picike ujj. :)

Illetve idős cicáknál már kevésbé nőnek újak. Az ő esetükben kell jobban figyelni, hiszen kvázi elvesztették egy érzékszervüket, kijárós cicánál már veszélyesebb.

2022. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Prokopf válasza:
100%
Érdemes figyelni rá. Ez a macskánál az egyik (de lényegi, a légmozgás érzékelésén keresztüli) térérzekelő szerv.
2022. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy néha kihullik a régi! Lesz helyette csini új! :) Most amúgy vedlik a téli bundát, lehet a bajusz is most hullik gyakrabban!
2022. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg csak egy-egy szálat találsz és nem látod a cicán, hogy jelentősen megfogyatkozott volna, nincs semmi baj.
2022. márc. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segített. :)
2022. márc. 7. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!