Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olyan macska, ami a lehető...

Olyan macska, ami a lehető legkevesebb szőrt hullajtja?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányom odavan a macskákért... Én nem akarok itthonra, mert látom, hogy mennyi szőrt hullajt, mennyit kell takarítani... Viszont biztos hogy nagyon örülne a lányom ha lenne egy kiscica akivel játszhat, vagy csak nézi... A nagy macskafanokat kérdezem, hogy melyik macska lehet az ideális, ami nem hullat annyi szőrt!? 🤔
2020. dec. 12. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szfinx
2020. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a kopasz macskáról tudok, de most végig nézem neked a cicákat hátha lesz amelyk kevésbé hullajtja.
2020. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Fajtától függetlenül minden macska hullajtja a szőrét, talán csak a szőrtelen macskák a kivételek. Jó táplálással és rendszeres fésüléssel segíthetsz a dolgon. A hosszú szőrű macskákat kerüld, illetve őszintén szólva nem hiszem hogy pont egy macska az ideális háziállat egy egy éves sincs gyerek mellé. Persze ezt ti tudjátok de egy ekkora gyerek még tanítás mellett sem feltétlenül érti ha vicsorog, olyankor nem a nevetést mimikálja, ha csóvál a farkával olyankor hagyni kell mert nem örül, óvatosan, nem megmarkolca kell simogatni stb.
2020. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Erősen szőrhullajtós macskám van, de meggyőződésem, hogy fura mód a hosszúszőrű után könnyebb takarítani, mert azt fel tudod simogatni a padlóról, míg a rövid megy mindenbe, mint a fenyőtüske. De! A mi macskánk ovis koráig akkora ívben elkerülte a gyerekeinket, hogy öröm volt nézni. Így nem is voltak farokhúzós-szemkikarmolós tömegjelenetek, de igazán élmény sem volt nekik az állat. Most sem az. A 12 évesem full féltékeny, hogy a macska sajnos csak engem szeret, rám fekszik, hozzám dörgölőzik, nyilván engem zaklat a kajáért, őt meg magasról leszarja.

Szóval ne hidd, hogy tutira instára való tündéri összebújós képeket fogsz tudni produkálni. :)

2020. dec. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj a macskaval, hogy lutri lesz a szemelyisege, legalabbis ha kolykot veszel. Szep elkepzeles, hogy a gyerek majd simogatja, de egyreszt egy bizonyos eletkor alatt inkabb lesz nyuzas a simogatasbol, masreszt lehet kifogtok egy olyan macskat, aki inkabb egyedul szeretne lenni, es ezt nem tudni elore. En meg biztos, hogy nem vennek macskat, foleg azert, mert nekem ugy tunik, annyira nem vagy oda az otletert, csak max cukinak talalod, ha egy gyerek mellett allat is van.

Takaritani pedig kell, fesulom a macskat, jo minosegu kajat kap, egeszseges, de sokszor napi ketszer is porszivozok, mert azert igyis van szor.

2020. dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Abesszin, Amerikai rövidszőrű, Arab mau, Balinéz, Bombay, Burma, Burmilla, Cheetoh macska, Colorpoint rövidszőrű, Cornish rex, Devon rex, Don szfinx, Európia rövidszőrű, Foldex, German Rex, Highland Lynx.

Eddig ezeket találtam, később még átnézem.

Elvileg ezeket minimális szőrhullás jellemzi, megfelelő gondozás mellett.

Szerintem nézd át őket, melyk illik hozzátok, árban melyk elfogadható, melyk tetszik.

2020. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A benti cica lesz, egész évben fog hullani a szőre. Ha naponta átkeféled, fésülöd, akkor jelentősen csökkenhető.

Ám 10 hónapos gyerek mellé, lényegében csak az ő kedvéért, hát nem tudom.... Ha nem jönnek ki, akkor lesz farokhúzogatás, karmolás. De tegyük fel, hogy kijönnek. De gondozni, etetni, rendben tartani, orvoshoz vinni akkor is te fogod, foglalkozni is neked kell majd vele.

2020. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nektek az az ideális, ha nem lesz semmilyen macska. Szerintem NE tartsatok macskát. A macskák szőrösek és hullajtják is azt, tetszik-nem tetszik. És a létező legnagyobb felelőtlenség, ha csak a gyerek miatt akarsz állatot. Meg fogja únni.

Egy macskát szeretni kell, törődni vele, orvoshoz vinni, etetni, ápolni, meg akkor macskaalom és oltások stb stb. Ha azt akarod, hogy a gyerek macskázhasson, vidd menhelyre, ott van simogatási lehetőség.

2020. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Volt már macskám, tudom milyen. Pont ezért nem akartam baba mellé, de annyira tetszik neki. Félek, hogy kimarad valamiből... Vagy az immunrendszere se lesz olyan erős, ha nincs állatok között.
2020. dec. 12. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

"Pont ezért nem akartam baba mellé" - akkor megválaszoltad a saját fel nem tett kérdésedet.


"de annyira tetszik neki" - nem ez lesz az első, ami tetszik, de nem kaphatja meg, igaz?


Ha véletlenül megkarmolja, akkor már nem fog neki tetszeni. És egy hét múlva átpártol a kutyához. Vagy a nyúlhoz. Vagy a TV-ben lát görényt. Akkor mi lesz?


Majd pár év múlva, talán kibírja addig :)

2020. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!