Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan hatásos a bőrgomba...

Hogyan hatásos a bőrgomba kezelése?

Figyelt kérdés
A macska fülénél megritkult a szőr, illetve sötétebb foltok is megjelentek. Tegnap kinn volt az orvosa, azt mondta gomba, amire canesten krémet ajánl. Kicsit utánaolvastam, és azt írják, hogy az immunrendszerét kellene inkább erősíteni, mert valószínű amiatt alakult ki nála, és nem csak helyileg kezelni. Nektek mi vált be, mennyi ideig kezeltétek? Köszönöm előre is!
2022. márc. 5. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ránézésre állapította meg, hogy gomba, akkor nemtudom mit vársz. Macskáknál esetenként normális, ha fülnél ritkább a szőr. Ha vakarja, vagy tényleg nagyon kopaszodik neki, akkor vidd el MÁSIK állatorvoshoz. Kijáróssal semmire sem mész, mert bőrkaparékot szokás venni, hogy kiderüljön, mi a gond.
2022. márc. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Canesten krem pacikuki ha gomba, kb a legutolsó törzs is rezisztens rá.

Nagyon függ a kezelés sikere attól milyen gombával állsz szemben. Ehhez bőrkaparékot kell venni, laborba küldeni.

Kell fertőtleníteni a körmyezetet is.

És mindezt mihamarabb mert ezek oda-vissza fertőznek!

2022. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, mert nem vakarja, szóval nem viszked neki. Ettől függetlenül megritkult a szőre, szóval valami baja van. Megnézetem másikkal, mert nem volt túl meggyőző a tanácsa, - pláne ha tényleg laborba kell küldeni a mintát, akkor nem is kérdés. Nagyon köszönöm a hasznos válaszotokat!
2022. márc. 6. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:

A gomba általában nem viszket. De nagyon makacs tud lenni.

Sok szerencsét hozzá, remélem hamar javul

2022. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nizoral sampon! :) És másik állatorvos, ha ez szemmel látja a mikroszkopikus méretű gombafonalat, ott valami baj van a buksiban..
2022. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt nem gondolom, hogy nem viszket a gomba. Három orvossal beszéltem, bár nem mindenki állatorvos, de mindegyik rákérdezett, hogy viszket? Mert abba bele lehet őrülni.

Igen sajnos, olvastam, hogy 3-4 heti kezelés a minimum. Nem baj, csináljuk. Köszi a jókívánságokat, aranyos vagy! :)

2022. márc. 7. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Gomba tünetekben hasonlít az allergiára, különbség annyi, hogy a gombára nem jellemző. Nem azt mondtam, hogy nincs. Azt hogy nem jellemző.
2022. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!