Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Térjek vissza korábbi tápra?

Térjek vissza korábbi tápra?

Figyelt kérdés

Több cicusom van. Ivartalanok. Egy ideig normál táppal etettem őket, de aztán állatorvosi javallatra átálltunk a steril tápra. Már többet kipróbáltam, de mindig ugyanaz a baj: fogynak. Egy ideig jó a súlyuk, de később mind leadnak sokkal többet, mint amo normális volna. Aki szép, testet (nem kövér!) volt, most cérnavékony. Eddig mindig minőségibb tápokat vettem, hátha az a baj. De egyik rosszabb eredményt hozott a másiknál. A korábban használt középkategóriás, nem steril táp evése alatt mind szépek voltak. Dundik, és a szőrük csillogott. Arra kellene visszaálljak?

(Az állatorvosok itt a környéken sajna nem nagyon szólnak ehhez hozzá. Nem is érdekli a legtöbbjüket.)



2022. márc. 15. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Steril táp arra jó, ha ivartalanítás után hízni kezdene a cica. Mert ivartalanítás után kisebb lesz az energia igényük. De nem mindegyiknek. Nem mindegyik hízik meg. Főleg, ha nem zabálósak. Az enyém még a normál táptól is sovány ivartalanítva, szóval neki meg kölyöktápot vettem, hogy ne legyen papírlap. Bár ő érzékeny gyomrú, alapból kevesebbet eszik, mint méretéhez képest kéne neki, plusz hiperaktív, alig látom aludni, ha éjjel felkelek, mindig hallom, hogy valamit zörög, matat, meg amikor munkából megjövök, akkor is át van rendezve a lakás, ha itthon vagyok, akkor meg mindig nyafog, hogy játszunk már, szóval nem tudom mikor alszik, ő ilyen örök gyerek. Neki ezért kellett a lehető legmagasabb tápértékű kaját vennem(RC Babycat meg Josera Kitten(ezen pont olyan cica van, amilyen ő,csak már felnőtt:D))

Szóval adj nekik olyan kaját, amitől egészségesek és jól néznek ki, szép a szemük.

2022. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod #1-es! Cuki lehet a cicusod.

Nekem doki mondta az utolsó kandúrom ivartalanítása után, hogy húgykövesedni fog, ha nem streil táppal etetem :/

Nem akarok nekik bajt, de már nem állapot, hogy hiába a minőség, nem javul a helyzet.

2022. márc. 15. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Húgykövességre "urinary" tápot szoktak adni, ez jó megelőzésre meg gyógyításra is.

Az én cicám még csak 3 éves, nem tudok tapasztalatot írni ezügyben, de egy ismerősömnek 3 cicája mind 12 éves és még minőségi tápot sem kaptak soha, csak cooposat, sose volt bajuk.

Illetve olvastam még itt egy aggódó gazdi kérdése alatt, írták többen, hogy ha minőségi a táp, akkor nem kell sterilnek lennie, illetve az is jó, ha nem csak szárazat adsz, hanem kapnak mellé alutasakost/konzervet és/vagy nyers húst, a folyadék miatt.

2022. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!