Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem gy zsákos harcsát 40...

Cccsabika kérdése:

Vettem gy zsákos harcsát 40 cm es. De amióta nállam van nem evett még 3 napja . A korábbi helyen evett vörös szunyog lárvát én is azt adtam neki meg csirke szívet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2017. szept. 10. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugye tudod hogy a zsákos harcsa a legveszélyesebb hal amit akvarista tarthat? Akár életveszélyes is lehet a szúrása.


Mekkora az akvárium, milyen a szűrés, milyen időközönként van vízcsere? A 40 cm az már nagynak számít, szóval elég nagy eséllyel tartási gondok vannak.

2017. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy zsákos harcsa lenne, elég ritkán nőnek meg 40 centire én legalábbis még nem láttam akkorát.


Valószínűleg egy hasonló, de nagyobb és kevésbé veszélyes halfajról van szó, a békeharcsáról.


Mindenesetre az gyanús, hogy nem eszik.

A békaszájú harcsákat nem kell minden nap etetni, pláne ha már egy közel kifejlett példányról van szó...

Viszont addig esznek, ameddig van kaja, akár halálra is zabálják magukat.


Ez nagyjából áll a zsákos harcsára is, bár talán halálra ők nem zabálják magukat :D


Amit javaslok, hogy az akvárium vízparamétereit nézd meg és a tartási körülményeket írd le.

Illetve amit még javaslok, hogy próbáld élő kajával, kisebb halakkal vagy haldarabokkal etetni.

2017. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Lássuk előbb ,hogy is tartod. 3-nap koplalás nem gond egy új helyen, viszont ha jók a körülmények ezek a halak szinte azonnal enni szoktak pláne ha a megszokott kajájukat kapják. Estefelé etess. Én is nagynak tartom a 40cm, de hát te látod mit vettél.
2017. szept. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!