Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kedző macskásoknak mennyire...

Kedző macskásoknak mennyire jó választás egy bengáli macska?

Figyelt kérdés

Nem ez lenne az első háziallat volt már egy tacskó kutyank aki mar sajnos nem él.

Gondolom egy kicsit maskepp kell hozaallni egy macskahoz mivel megsem egy kutya ezert is erdekelne h a kezdok konnyen boldogulhatnak e egy bengali macskaval.


2022. márc. 25. 13:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon aktív, társaságkedvelő fajta. Ha a te életmódod is ilyen, sokat tudsz vele lenni, mozgatni akkor hajrá:)
2022. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Az én sokévtizedes tapasztalatom, hogy a macskát "csak" nagyon kell szeretni és jól gondoskodni róla, azzal boldoggá lehet tenni, amivel meg a gazdit lehet boldoggá tenni, ördögi kör. Ha tetszik bármelyik fajta akkor hajrá, amennyiben az életviteled elbírja akkor vágj bele. A két cicát amit megfontolnék a helyedbe, kicsi koruktól együtt nevelni őket, ott vannak egymásnak is.
2022. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Inkább fogadj örökbe.
2022. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
3# hol lehet bengálit örökbefogadni?
2022. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
felreertesek elkerulese vegett nekem azzal sincs semmi bajom ha keverek az adott macska ha kinezete tovabbra is olyan mint egy nagymacska(marmint a szormintazat)
2022. márc. 25. 16:58
 6/12 anonim válasza:
15%
Egy keverék, házi macskát is ugyanúgy lehet szeretni, ha örökbefogadsz egyet, megmented két állat életét. Azét, aki magadhoz veszel, s azét, aki be tud kerülni a helyére. Sokkal nemesebb, mint támogatni egy szaporítót. Nem rég fogadta el az Országgyűlés, hogy a szaporítók 1-3 év letöltendőt is kaphatnak. Ez sok allatvédő kitartásának is az eredménye, illetve igen sok állat köszönheti nekik az életét, inkább őket támogasd! Megérdemelik. Aki anyagi érdekből pároztat állatokat, legtöbbször erőszakkal, nem érdemli meg.
2022. márc. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

6os ki beszélt szaporítókról?

Normális ember tenyésztőtől vesz állatot, ha kimondottan a fajtából akar.

2022. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Aktív cicusok, erre a szempontra nagyon figyelj. Nekem is volt, imádtam. Akár ki is lehet szoktatni pórázon, bár én utcára nem vittem nehogy elkapjon valamit, csak a kertünket fedeztük fel:D Ha eléggé utána néztél és úgy érzed fel vagy rá készülve, tudsz vele foglalkozni akkor hajrá :)
2022. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

A bengáli meglepően nagy, hosszú és izmos testű, ált. 8-12kg körüli méretű és nagyon aktív, egy igazi troll! Mindent szétszed, ha nincs nevelve és mivel okos, így oda kell figyelni, mert gyakran sunyiskodik, ellopikál magának cuccokat. Emellett nagyon igényli a mozgást és a társaságot, szomorú egyedül, mindig a nyomodban lesz és a mekegős nyávogással hosszasan fog veled beszélgetni. Macskakerék vagy futópad nélkül órákig kell futtatnod, ha aludni akarsz! Bengáli 250 ezer alatt nincs. A 30-50eFt-ért árult cicák szaporítótól sokszor fipesek, giardiások vagy génhibásak, ezért hamar meghalnak.

Egy foltos házimacska lehet, hogy fele akkora lesz, de lehet nagy is. Viszont csak bundában fogja hordozni a bengáli jegyeit. Sem a hangja, sem a felépítése nem lesz olyan, lehet hogy egy lusta disznó lesz, de lehet pörög!

2022. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg energiájuk van! Ha van időd és energiád lefárasztani, akkor megfelelő társ. Amit el kell fogadnod, hogy nem lehet őket tanítani és fegyelmezni úgy, mint egy tacsit. Sok türelem kell és hosszú hónapok, majd egy év, mire kialakul a személyisége, a napi rutinotok. Náluk is megvannak a korszakok, mint a gyerekeknél, igazából még érdekes is figyelni a fejlődesét, én néhányat visszasírok néha, mert olyan aranyos volt :D


Ha kicsi kora óta szoktatod a sétákhoz hámban, akkor meglesz neki egy plussz inger, ami segít a lefárasztásában.


Jó cicázást :)

2022. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!