Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden orosz kék cica ilyen?...

Minden orosz kék cica ilyen? Vagy csak ez az egy példány?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek van egy gyönyörű, fiatal, 2 éves nőstény orosz kék macskája. A cica nekem teljesen vadnak tűnt, mert ha valahányszor meglátogattam az ismerősömet, elbújt a lakás legtávolabbi pontjára, és addig nem jött elő, amíg el nem mentem. Ő persze minden további nélkül gyomrozhatja, puszilgathatja, de idegennel ez kizárt. Viszont nekem nagyon szimpatikus volt a cica, így pár hete elkezdtem vele fokozatosan barátkozni. Egy idő után a cica az ablakból leste, mikor jövök már, izgatottan szaladgált, hengergőzött a padlón, ha meglátott, simogatni viszont továbbra sem engedte magát egészen pár nappal ezelőttig. Akkor minden bátorságát összeszedve magától odajött hozzám és a lábamhoz dörgölőzött, majd játszanom kellett vele. Azóta puszihaver vagyok a szemében.Jön üdvözölni, hengeredik, simizteti magát, ha meglát az ablakból, izgatottan szövegel a gazdájának, annyira örül neki. Ez a folyamat hónapokat vett nála igénybe, de azóta nagy a szerelem a részéről. Ez a kezdeti bizalmatlanság fajtajelleg náluk, vagy csak ennek a cicának az egyéni jellemvonása? Van még egy nagyon feltűnő dolog ennél a cicánál: olyan okos és kommunikatív, mintha nem is macska lenne, hanem valami kismajom. A bundája pedig extra selymes, egészen különleges tapintású. A többi orosz kék is ilyen? Nagyon szeretnék akkor én is egy ilyen cicát otthonra, a saját mentett nőstény cicám mellé. Eddig egy mentett brit rövidszőrű cicával éltek együtt ketten, de ő sajnos öregségben meghalt tavaly. Azóta egyedül van, emiatt gondolkozok egy társon. Engem nagyon megfogott ez a macska. Szívesen tartanék saját cicaként egy hozzá hasonlót. Kizárólag olyanok válaszait várom, akiknek már volt orosz kék cicájuk, vagy közelebbről is volt szerencséjük ismerni egyet :)

2022. ápr. 2. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kollegame is nagyon baratkozos, de inkabb foglalkozas kerdese, ha sokat foglalkozol vele, akkor ilyen lesz.
2022. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Hallod, most olyan emléket hoztál elő bennem, hogy még a szemem is könnybe lábadt!


Kiválóan leírtad...!


Amikor nyolcadikos lehettem, gyalog jártam haza a suliból, oda-vissza, jobbfajta Budapesti kertváros.


Volt egy sarki telek és mellette egy utcai, piros(bordó) telefonfülke.

Ott gyakran megálltam ezért - azért.


És egyszer egy ilyen alkalommal a sarki telek kerítésének a tetején felbukkant egy kobold.... 😃

Na joóó... igazából egy párduc testű, sötétszürke, tömött bundajú, borostyán szemű cica.


Onnantól kezdve körülbelül ugyanaz a történetünk mint amit te most leírtál.


Kiskamaszként rajongtam érte, ő meg várt rám és fel felbukkant.


Akkor kiderítettem, hogy "orosz kék" fajtájú.

2022. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
utóirat : tapasztalatom szerint az orosz kék egy igazi kis intelligens vadóc 😘
2022. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neki smaragdzöld szemei vannak:) Rendkívüli cica :) Megértem, hogy örök emlék egy ilyen cicával a legkisebb kontaktus is :) Én is teljesen belezúgtam :D
2022. ápr. 2. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!