Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féreghajtó után férget találtu...

Féreghajtó után férget találtunk, mi a teendő?

Figyelt kérdés
3 hónapja fogadtuk örökbe a cicánkat, aznap adtak neki féreghajtót. Mondták, hogy negyedévente adjunk neki újra. Állatpatikában vettem pénteken Drontal féreghajtót, oda is adtuk neki este. Ma almozásnál találtam az alomfogó lábtörlőjén egy hosszú, fehér, nem lapos, hanem spagetti alakú férget. Ilyenkor ismételni kell a féreghajtót, igaz? Vagy érdemes lenne ezzel állatorvoshoz is elvinni? Picit megijedtünk, és meg is lepődtünk, hogy benti cica és ilyen hamar előjött ez a probléma.

2022. ápr. 23. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Igen, mindenképpen ismételni kell. Ha hosszú, hengeres akkor orsóféreg lehet.
2022. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az rémlik, hogy Drontalból eleve több szem is kell. bár lehet, ez csak kutyáknál van így. De érdemes csekkolni.
2022. ápr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a dokit. Nyilván az normális, hogy a féreghajtó kihajtja, ha volt benne valami. Bárhonnan bevihettek dolgokat amúgy, akár a cipőtökön is, szóval benti cicával is előfordulhat sajnos, bár nálunk pl nem volt ilyenre példa. Nálunk Cestalt kap, abból másfél kell neki pl, nem tudom hogy a Drontalnak milyen az adagolása.
2022. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a doki, hogyha ferget talalok fereghajto utan, akkor 2 het mulva kell ismetelnem, azonnal nem lehet.

Nem tudom ez mennyire igaz, meg szerencsere nem volt ferges a macskam.

2022. ápr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Ebből 4 kg-onként kell egy tabletta, rá volt írva.
2022. ápr. 23. 19:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!