Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sovány macskám keveset eszik?

A sovány macskám keveset eszik?

Figyelt kérdés
Három hónapja van nálam egy 4 éves, ivartalanított nőstény. Már eleve sovány volt, amikor befogadtuk, de még mindig nem hízik. Hiába van előtte kétszer annyi étel, amennyit a súlya alapján meg kéne ennie, nem hajlandó 25 g-nál többet enni. A nedves eledelt egyáltalán nem fogadja el, így csak tápot kap. A táp csomagolásán egy 3 kg-os macskának 30-40 g-ot ajánlanak. Én minden nap elé rakok 100 g-ot, de maximum 25 g-ot eszik meg belőle. A pontos súlyát nem tudom, de ránézésre be van esve a horpasza, és a medencéje, valamint a gerince nagyon kiállnak. Hogyan tudnám kicsit felhízlalni? Van valami étvágynövelő készítmény?

2022. máj. 2. 10:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
40%

Macskát nem lehet eredményesen BARF modell szerint etetni…


Kiválogatja azt a keveset amit a kedvence, a többit otthagyja. Aztán mire olyan éhes lenne, hogy mégis rá vetemedik, az a nyers hús megromlik.


Illetve így nem lehet számukra a kellő mennyiségű taurint sem biztosítani.


Meg bármilyen port alkalmazol a húson, lehet a macska amit már hozzá sem fog nyúlni…

2022. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%
11-es. Ez így nem igaz. Az enyém például nem vàlogatja ki. Ki van mérve neki a megfelelő hús, csontos, belsőség, szív arány. Mindet megeszi. Ha kap 10%-ban csirkeszivet, az fedezi a taurin szükségletet, bár abban èn is biztosra megyek és szórok rá taurinport, azt is megeszi. Szóval macskától függ. A másik cicámat én sem tudnám barfosan etetni, mert nem eszi meg. De igenis van cica, amelyik imádja.
2022. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
70%
Van macskáknak Béres csepp, próbáld ki azt, hátha jobb étvágya lesz.
2022. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!