Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyitott száj, fokozott nyálter...

Nyitott száj, fokozott nyáltermelés. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kandúrom, aki ma reggel nyitott szájjal fogadott, és azóta sem zárta be. Reggelente szoktam adni neki pasztát, amit nagyon szeret, de most nem fogadta el. Azóta már a nyála is elkezdett folyni. Megnéztem a szája belsejét, nem láttam elváltozást. Játékos kedve van, étvágyát nem tudom (nem szokott reggelente enni). Külsőleg nem tűnik betegnek, de még sosem tapasztaltam hasonlót. Nagyon problémás orvoshoz vinni, de ha baja van, akkor persze viszem azonnal. Szerintetek?

2022. máj. 4. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mérgezés tünete is szokott ilyesmi lenni
2022. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lakásban tartott cica. Lehetetlen a mérgezés.
2022. máj. 4. 09:04
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kézzel össze tudod csukni a száját?
2022. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3

Úgy igen, de amint elengedem, azonnal kinyitja.

2022. máj. 4. 09:05
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nyála azért folyik, mert nyitva van a szája.

Próbálj adni neki egy finom falatot, amit bármikor megenne.

2022. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

A paszta ilyen. Ha lehetne, az összeset megenné egyben. Amint meglátja a kezemben, már nyávog és dörgölőzik.

2022. máj. 4. 09:09
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire van nyitva a szája? Egy kicsit, és látszik, hogy ő tartja nyitva, vagy mintha nem tartaná, csak "leesik"?
2022. máj. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7

Nem kicsit, simán belefért az ujjam oldalról, amikor megnéztem.

2022. máj. 4. 09:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan (de nem gyakori), hogy valamilyen sokk hatására nem reagálnak bizonyos izmok. Ha azt látod, hogy ilyesmi, pl becsukod a száját és elengeded azonnal leesik, és nem lassan tudatosan nyitja ki, akkor szerintem vidd el orvoshoz még ma. Ha azt látod, hogy ő nyitja ki, tehát izomból csinálja és nem csak leesik, akkor ha estig ez így marad, akkor utána hívd fel az orvost és beszélj vele erről.
2022. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Most alvás közben bezárta.
2022. máj. 4. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!