Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska keresésére tippek?

Macska keresésére tippek?

Figyelt kérdés
10 éves ivartalanított kandúr cicámat tegnap délelőtt óta nem lattam. Pár óránál több időre soha nem csavargott még el, de az is ritka volt, szinte mindig itthon van. A környéken szetneztem, hívogattam, a szomszédokat ma akarom majd megkerdezni, ha nem jön a reggeli etetesre sem. Facebook csoportokat megneztem. Ötletek? Valahol lennie kell... Teljesen jól volt tegnap délelőtt. Annyi, hogy pár hete mióta jobb idő van jobban pörög a szokásosnál,de ez minden évben tavasszal igy van.
2022. máj. 8. 05:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Semmi időskori betegsége nincs. Én a rendszeres kivizsgálásoknak és megelőzésnek vagyok a híve, márciusban voltunk dokinál rutinszerűen és minden rendben volt. Ahogy írtam tegnap se láttam rajta semmi szokatlan, jó kedve volt, evett.
2022. máj. 8. 05:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 nap után jött haza a 3 éves ivartalanított lány cicám. Sehol se találtam a környéken, fogalma sincs merre járhatott 5 napig. Meg lesz az szerintem. A legtöbb amit tehetsz, hogy felteszed a netre, hátha valaki látta, vagy keresed tovább a környéken.
2022. máj. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre ne aggódj - tudom, nem könnyű -, de csinálnak ilyet a nem csavargós, ivartalanított cicák is tavasszal. 3 éve az enyém is lelécelt pár napra. Utólag tudtam meg, hogy a szomszéd nőstény cicája mellett dekkolt. (Csak a nyálát tudta már csorgatni szegény, lévén ő is ivartalan volt)
2022. máj. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy nem ment el még hosszabb időre azt arra értettem, hogy mióta ivartalanítva van, ami 3 éves korában történt. Addig volt, olyan is hogy 5 napig nem láttam, az 1-2 nap pedig tavasszal simán elofordult. Azóta is minden évben látom, hogy udvarol a szomszéd macskáknak, de csak itt a környéken. Ha mégis emiatt csavarog most is az lehet még májusban is? Nem inkább március környéken szoktak?
2022. máj. 8. 07:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha betegség miatt nem jönne haza azt már csak láttam volna rajta tegnap délelőtt, nem? Tegnap délután óta járom a környéket. Az utakon nincs arra utaló nyom, hogy baleset érte volna. Azt meg megtanulta a 10 év alatt , hogy melyik szomszédban van kutya meg a szomszédok is ismerik, szóltak volna. Annyi még, hogy tegnap füvet nyirtunk és fél a fűnyírótól, de ez is olyan, hogy emiatt sose ment még el, felment addig a teraszra vagy felmaszott valahova.
2022. máj. 8. 07:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Tavasz ide vagy oda, így is úgy is elmehet. Ez nem jelenti, hogy nem is fog hazamenni. Nagy eséllyel a környéken van, ott kéne hívogatni este, hajnalban.

Viszont a macskákról érdemes tudni, hogy az adott territóriumukat ismerik csak, tehát ha ő csak a ház környékén járkál, akkor elég egy kutya/ember/autó, akitől megijed, lesprintel pár száz métert, és már nem tudja, hol van. Konkrétan képes elmenni a saját lakhelye/territóriumhatára mellett úgy, hogy nem ismeri fel, ha olyan szögből közelít, ahonnan nem látta, és a szagokat nem érzi épp ott biztosan. Rengeteg macska így kavarodik el otthonról. Általában egy idő után addig járkálnak, míg megtalálják a "bejáratott" utat hazafelé, és hazamennek, de ez idő alatt ugyebár ott csámborognak kint, kitéve minden veszélynek.

Statisztikailag ennyi idő után elég nagy eséllyel még hazakerül, ha csak nem ütik el vagy nem szedi szét egy kutya, de ha nem akarod, hogy egyszer csak ne jöjjön haza, akkor nem kéne engedni elcsámborogni.

2022. máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez hasznos volt, ezt nem tudtam, hogy ha picit is elkeveredik már nem talál haza, illetve nem is gondoltam arra őt ismerve, hogy a környéken túl is keressem. Így majd teszek nagyobb köröket, illetve rakok ki plakátot (az legális, ugye?).

Valószínűleg kint nőtt fel, majd "bekoltozott" hozzánk. Sok macska járt be az udvarra, jöttek-mentek de ő itt maradt. Mindig szívesen jött be, de nagyon vágyott ki is, próbáltam sokáig alomra szoktatni, de amikor menni akart és nem engedtem kikelt magából, rombolt és csak akkor pisilt amikor már nem bírta tovább tartani és elkezdett kicsopogni belőle. Azt éreztem hogy kinzom ezzel. Kint a kertben olyan jól érzi magát és mióta ivartalanítva lett ha kint is van szinte mindig szem előtt van. Gyűlölöm, hogy kijárós, de próbáltam az ő érdekeit is nézni. Persze értem amit írsz, nem jobb ez se... Nagy dilemma volt ez nekem mindig. Ezzel nem azt mondom, hogy a benti macskák élete egy szenvedés, csak konkrétan az én cicammal való tapasztalatom

2022. máj. 8. 07:40
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Pedig ennyi idősen nem ártana, ha már bent tartanád. Hamarosan jelentkezhet nála a demencia, eltéved és nem talál haza. Ugyanúgy előfordul idős macskáknál ez, mint idős embereknél. 10 évesen még talán nem, de pár év és ezzel a porblémával is szembe kell nézned.
2022. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Létezik egy egyetemes-az egész világon használt hívószó:Cé-i-Cé-cé,vagyis cicc!Ezt lehet kombinálni az adott példány egyedi azonosítójával,pl Bella,cicc!
2022. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívogasd hajnalban a környező utcákon! A miénk tavaly tűnt el, pedig ő is csak pár órára szokott kimenni. Kiderült, hogy az egyik szomszéd nyitva felejtette a garázsát, a macska bement, a fickó meg rázárta véletlenül. A macska félénk, gondolom rettegve meglapult. Az 5. napon akadtunk rá így, hívogattuk hajnalban, és halkan visszanyávogott.
2022. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!