Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képezni kutyát eltűnt személye...

Képezni kutyát eltűnt személyek keresésére, lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindig tetszik, mikor eltűnik egy ember, és a híradóban mutatják, hogy kutyával keresik. Mindig ilyen képzett kutyára vágytam, hogy nekem is ilyen "hasznos" kutyám legyen. Van rá esély, hogy egy kutyát így képezzek, hogy megtaláljon embereket, pl. egy erdőben? Vagy nagy baromság szerintetek, semmi esélyem rá?
2010. aug. 15. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is ez az álmom :-))) büszke vagyok azokra a kutyákra.

Igen érdemes tanítani. Ugyanúgy , ahogy az embernél is hasznos minden tudás a kutyákra is vonatkozik.

És egyébként nekik ez játék.

De, hoogy mi a kiképzés módszere azt nem tudom.

HA nincs munkakutyád akkor is érdemes, akár használja később, akár nem.

Én támogatom az ötletet.

2010. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak megbántani de szerinted ha a tv-ben könyvekben mondják, hallod akkor szerinted az mi? Csak kamu? Nem, nem az. Miért ne lenne esélyed? Te más vagy mint a többi kutyavezető? Kiválasztasz egy megfelelő kutyát és elmész vele a megfelelő képzésre. Létezik ilyen. Mentőkutyaképzés. Otthon megtaníthatod csak annak semmi értelme mert akkor soha nem fognak hívni segíteni. Ezért kell iskolába járni. A többi mentőkutya gazdája is így csinálja.
2010. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első lépés a szagazonosítás, aztán el kell vele járni nyomkövetni, és így tovább. A magyar mentőkutyások 2009-ben világbajnokok voltak, úgyhogy van itthon kitől tanulni, ne aggódj!


[link]


És egyébként annyit érdemes róluk tudni, hogy a magyar mentőkutyások is teljesen civilek, civil munkájuk van, amikor menteni mennek külföldre, akkor szabadságot vesznek ki, és általában az utazást kivéve a teljes ellátásukat maguknak fizetik, kivéve ha a babtisták, vagy az állam hívja őket, de akkor is a szabijukat áldozzák. Ezek az emberek (legalábbis akivel én találkoztam) ezt választották hobbijuknak, és tisztában vannak azzal, hogy ez egy költséges hobbi, de nekik ez az életük.


Ezt csaka zért írtam le, hogy értsd, hogy ez nem egy szakma, amivel pénzt lehet keresni, hanem egy olyan hivatás, aminek a szerelmesei nem sajnálnak pénzt és időt, és fáradtságot.


De ha csak hobbiszinten nyomkövetsz, az is tök jó buli a kutyának is, meg a gazdinak is, úgyhogy persze, hogy van értelme belevágni!

2010. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!