Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit kell ennie egy felnőtt...

Mennyit kell ennie egy felnőtt macskának?

Figyelt kérdés

Én ugyan rühellem a macskákat, de járok egy héten egy nap egy öreg bácsihoz akinek van 4 macskája.


Vernyognak össze vissza, gondolom éhesek, napi 3x esznek tasakosat.

Tehát napi 3 tasak/macska.


Ez elég vagy tényleg éhesek?


2022. máj. 26. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Éhesek. Az enyém sovány, és napi 3 tasakkal eszik így is.
2022. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, 3 tasak fejenként az okés. Azt hittem, összesen.
2022. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Éhesek. Száraztápot is kéne, hogy kapjanak. Az alutasakos kaja önmagában kevés, pláne ha rossz minőségű, kevés hústartalmú.
2022. máj. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tasakos mellé adj nekik száraztápot, mert a tasakosban (főleg ha rossz minőség), semmi tápláló nincs, kb 80% víz és fél óra múlva éhes lesz tőle.

Táppal jobban jársz, egy nagyobb kiszerelésű táp tovább kitart, olcsóbb, és nem lesz tőle éhes a macska folyton.

Az én macskám is amíg csak alutasakosat evett, folyton éhes volt, napi 6-7-8 zacskót is megevett volna. De ezek szerint ahonnan hozzám keveredett nem kapott tápot, mert hónapokig nem volt hajlandó megenni, de szépen rászoktattam, azóta sokszor inkább a tápot kéri, mint az alutasakosat.

Annyi, hogy ha tápot kapnak mindig legyen előttük víz.

2022. máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem én etetem őket
2022. máj. 27. 00:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan macska, amelyik tenyleg mindig ehes minosegi taplalas mellett is, nyilvan ebben az esetben nem etetheted halalra, nem lehet neki engedni.


De ok valoszinuleg eleg szar minosegu kajat kapnak, az is hamar atmegy rajtuk, ugyhogy persze, hogy ehesek. A fogaik allapotarol nem is beszelve, ha nem ragnak, csak puhat esznek az eleg nagy baj.

2022. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rágás fontos! Úgy hogy mindenképp a száraz tápot javaslom! Alapba egy alutasakos eledelbe, ha Whiskas, Felix vagy bármilyen saját márkás áruházi vacak, semmilyen tápanyag nincs, persze hogy éhes a macska. Én Smilla macskatápot adok a kóbor cicáknak, akik erre tévednek. Ez olcsó, 1000 Ft sincs kilója és ez azért tartalmaz húst meg vitaminokat is. Jó, nem egy high premium, nyilván ennyiért nem a legjobb, de nem 1-4% hus és állati melléktermékek vannak benne. (zoopluson lehet rendelni), egy Coopos táp is 800 Ft, ami tényleg egy szemét…
2022. jún. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!