Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a szomszédasszony folyamato...

Ha a szomszédasszony folyamatosan tünteti el a macskáinkat mit tudunk tenni? Feljelenteni? Beszélni vele (bár nem vagyunk beszélőviszonyban)?

Figyelt kérdés

azért nem vagyunk beszélőviszonyban mert nem képes megérteni,h azavr minket,hogy a tyúkjai átjárnak hozzánk.

valószínűleg azért folytja meg őket mert egyszer 2xátmegy hozzá. de egy cicának nem tudom azt mondani,hogy ne... :S


2010. szept. 19. 19:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

utolsó na ne már hogy ezért is őt hibáztassad!

Ennyi erővel az is állatkínzásnak minősül ha nem engeded ki a macskát a házból.

Te sem tudsz ám jó ötletet mondani csak az észt osztod.

Második vagyok!

2010. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

köszönöm kedves második. :)

és a többieknek is!

2010. szept. 20. 17:07
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Vadásszatok a gonosz boszorkára. Ha van bizonyíték, akkor feljelenthetitek.
2010. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem el, tudva, hogy el lesz intézve kiengeded? :O


Legésszerűbb az lenne, ha megoldanád, hogy ne menjen olyan helyre, ahova nem kéne. Nem a szomszédot kell szindni első sorban, hanem neked kéne söpörgetni a házad táján, hogy vajon eleget tettél-e annak érdekében, hogy a macska ne menjen át. Macska biztos kerítés van pl.? Gondolom nincs. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy te nem óvod meg a macskát. A macska egy két éves gyerek értelmi szintjén van, nem csodálkozni kell, meg a szomszédot hibáztatni, hanem a lehető legbiztonságosabb környezetet megteremteni neki, ha arról van szó akár azzal, hogy nem engeded ki. Persze, hogy jól el van kint, a két éves gyerekem is boldog lenne, ha kint rohangálhatna a kertben, úgy hogy tárva-nyitva a kapu, de nyilván nem engedem ki magában, mert nem fogja fel, milyen veszélyek leselkednek rá. Érted, ha kiengedem magában, és átsétál a szomszédba és szétszedi a kutya, nem a szomszéd lesz a hibás, nem a kutya, hanem én. Ez van ám a macskával is.


Ha neked ez a megoldás nem jön be, edd meg a tyúkjait. Bizonyítsa be, hogy te voltál. Ha te nem tudod bebizonyítani, hogy ő teszi el a macskáidat láb alól, szerinted ő tudja majd? Másik megoldás, mikor nincs nagy jövésmenés odamégy egy pasival, becsengetsz, te figyelsz ő meg üti, lehetőleg ne legyen sok nyoma és közöljétek vele hogy macskánként jár ennyi, szóval húzza meg magát, vagy hetente csináltahat új műfogsort.

2010. okt. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem megfolyt, hanem megfojt.


Tégy próbát! Beszéld meg vele, hogy ő nem engedi át a tyúkjait, te meg bezárod a macskát. Egyébként kerítéshiba lehet, ha minden állat oda megy, ahova csak akar. Azt kell megoldani legelőször.

2010. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 vaszily katalin ***** válasza:
25%
ez felháborito a kutyát köse meg a macskának nincs kerités.öket nem lehet megkötni.probád meg öket joban szeretgetni.s napi szinten tejet adni kb.2dl-ert.tudom mijen nehéz.énis voltam igy.ha máskép nem megy igenis legyél dühös s ordibáld le afejét.nekem is van kutya is.de a keritésen tul nem megy.kertesházban lakom.kutya macska külön.de mégis együt.egy telken.csináltasameg a keritést.szolj az álatvédöknek.kel a kerités.két szomszéd közöt
2010. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Valahogy sajnos muszáj bent tartanod a macsekot:(

De szerintem te is fözz nyugodtan pörköltett nem gáz megérdelmi...Ö se vigyázott a sajátjára.

2010. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én tuti feljelenteném az állatvédelmiseknél megkora egy r.o.h.a.d.é.k.!
2010. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás van: bentivé nevelni a cicákat. Esetleg ha van rá pénz, macskabiztos kerítést csinálni, ami nálatok tartja őket.
2010. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
El kell tüntetni a szomszédasszonyt! Kicsit körülményesebb ugyan, mint egy macska esetében, de megéri, mert a probléma garantáltan megoldódik.
2023. okt. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!