Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Raid hangyairto veszélyes...

Raid hangyairto veszélyes lehet a cicáimra?

Figyelt kérdés

Sok a hangya a házban, ezért vettem Raid csalétket. Csak most eszembe jutott, hogy a hangya ettől nem fordul fel rögtön, ha belemegy a cica száraz eledelébe, megeheti a mérgezett hangyát. Illetve az is előfordul, hogy vadásznak a cicák 1-1 hangyára, bár sajnos már annyi van, hogy nem olyan izgi nekik.

Merjem használni a csalétket? Rá van írva a dobozára, hogy gyereket, háziállatot tartsunk távol tőle, és ezzel nincs is gond, de a mérget fogyasztott hangyából lehet baj?


2022. jún. 21. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy valamelyik rovarirtó hatóanyag (permetrin?) teljesen veszélytelen az emberre és a kutyára, de a macska mája nem képes lebontani mert hiányzik belőle egy enzim, ezért már kisebb mennyiség is halálos lehet.
2022. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát jót nem tesz neki de nem hal bele, mezőgazdasági boltot kérdezz
2022. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A macska a talpát mossa, rámegy a hangyaporra, lenyalja, vége is. Ne használd!
2022. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is sok volt a hangya, vettem ilyen vape nevű konnektorba dugós rovarriasztót, legnagyobb meglepetésemre az összes hangya eltakarodott, végleg.
2022. jún. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nem por, hanem ilyen kis dobozban van benne a csalétek lapka. A doboz nem lenne hozzáférhető számukra, csak a csalétket fogyasztott hangyával futhatnak össze.

Vape konnektorba dugós cuccunk van, de azt a szúnyogok miatt használjuk, hangya sajnos attól még van. Vagy ez egy másik fajtája? Esetleg betudod linkelni?

2022. jún. 21. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt használtuk a vapét, már nem tudom, melyik típus volt, és mivel végleg eltűntek a hangyák, azóta nem is volt rá szükség. Eredetileg szúnyog ellen vettük, meg is lepődtünk, hogy a hangyák is elköltöztek tőle.
2022. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!