Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy egy olyan...

Mit csináljak, hogy egy olyan kis macska erőre kapjon, akit kidobtak?

Figyelt kérdés

Mai napon barátnőm az országút mellett talált 2 kis macskát és megkért engem, hogy vegyem őket gondozásba. Kb 4 hetesek lehetnek, annyira picik! Borzasztóan alul tápláltak és beteg a szemük is. Van erre kimondottan szemcseppem, van mindenem amivel el tudnám látni, viszont nekem 6-7-8 hetesnél fiatalabb cicám még nem voltak.


A menhely nem játszik mert, 1x be vittem oda egy cicát, akiről nem tudtam a meglévő 2 macskámtól hosszútávon gondoskodni+nem voltam túl stabil anyagilag sem. Első nap már 40.000Ft-ot kellett ott hagynom a dokinal mert annyira beteg volt. Így aztán úgy döntöttem, hogy az lesz neki a legjobb. Viszont azt nekem nem mondták el, hogyha 3 hónap után sem találnak neki gazdit, akkor elaltatják…hát sajnos neki nem találtak gazdit ezért már nem is él az a cica…


Nagyon szeretnék ezen a 2 csöppségen segíteni, hogy ha jobban lesznek találjak nekik egy szerető családod…

Hogyan segítsek nekik kicsit meghízni és erőre kapni? (Nekem itthon csak felnőtt macskatápom van)

Válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 13. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Első kör az állatorvos. Megvizsgálja a macskákat és ellát tanácsokkal. Látatlanba nem sokat lehet mondani.
2022. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 PLTEAM válasza:
31%
Vegyél neki tápot, ha nem tudsz kérj meg valakit hogy vegyen vagy lopj🤐(én megtennem ha macska élete múlik rajta) Ápolgasd, tisztogasd. Például lehetnek a fülében atkák azt pucold ki óvatosan, nézd meg, hogy gilisztás-e a széklet, akkor szerintem lehet olyan tablettát venni ami tisztítja, stb..
2022. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen (de ha annyira picik, lehet meg kisebbek is) kene meg nekik tapszer is.


Elso korben mindenkeppen orvos, ha macskanathasak, azt te otthon nem tudod kezelni. Kell nekik fereghajto is.

Tapszer mellett kinald oket jo minosegu alutasakossal, azt valoszinuleg konnyebben elfogadjak elso korben, mint a tapot.

Emellett pedig az orvos is biztos fog ajanlani etrendkiegeszitoket.

Tejet, tejtermeket ne adj nekik es lehet, hogy minden etkezes utan torolgetni kene oket nedves ronggyal, hogy tudjanak uriteni. Persze nem tudni pontosan mekkorak, lehet erre nincs mar szukseg, de majd az orvos ezt is elmondja.

2022. júl. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogyha nem jutnak idoben (es eleg gyorsan!) orvoshoz, lehet nincs eselyuk.

Ezek a picik nagyon erzekenyek, sokkal hamarabb elviszi oket egy betegseg, mint a felnott macskakat.

Azert is kene tudni a korukat, amire szinten allatorvos tud talan jol valaszolni, mert nem mindegy, hogy most 3 orankent kene oket tapszerezni (ejszaka is), vagy eleg tenyleg csak annyi, hogy kiteszed elejuk a rendes kaja mellett es ok eszegetnek mindenbol.

2022. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én cicámat 7 hetesen hoztuk el (mert már ettek szilárdat a tesókkal), de olyan picike volt hogy négy hetesnek tűnt, a doki először be se merte oltani... az anyamacska az előző almot elvesztette és emiatt másfél évig (!!!) nem állt meg bakmacskáknak, annyira megviselte az eset. Így ezt az almot, amiből a cicám van, elrejtette a padláson... egészségesen voltak, csak picikék, nagyon a gazdi se bolygatta őket, nehogy megzavarja az anyamacska nyugalmát. Szóval 3 kölyök egy kistestű anyamacskának, hát, úgy ment hogy kisebbek voltak... nálam erősödött meg, mostanra már 6kg-os hatalmas kandúr lett belőle :)


Csak azért írom le, mert lehet hogy picikéknek tűnnek, de lehetnek 4 hetesnél idősebbek is...


Tényleg vidd el őket orvoshoz. Szakember nélkül nagyon nehéz meghatározni a további teendőket.


Rendes vagy hogy befogadtad őket és nevelőszülőjük lettél. Remélem minden jól alakul :D

2022. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképpen lássa őket orvos! Hidd el, ha jó helyre viszed, sokat fog segíteni.

Azt megírnád nekem melyik menhely altattatta el régebben a cicust?

2022. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igyekszem mindent megtenni értük!😊

Utolsó válaszoló: FÖRI állatotthon

2022. júl. 14. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Oh, értem. Megnéztem a menhelyet, de ez inkább egy ebrendészeti telep, ami állami kézben van. Az ilyen helyekre sajnos ez a jellemző.
2022. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami altat, az NEM menhely, hanem gyepmesteri telep! Nem véletlen fogadták is azonnal a cicákat, ilyenre egy menhelyen sajnos általában nincs kapacitás, pont azért, mert akár 10 évig is ott élhet egy állat, ha nem jön érte senki.

Nem ijesztgetni akarlak, de 40 ezer Ft az sajnos nem komoly pénz egy állatorvosnál, pláne manapság. Pár hónapja egy leukózis teszt+alap oltások kerültek 30 ezerbe a cicámnak, úgy, hogy tökéletesen egészséges volt. És egy macska, nem kettő.

Ha anyagilag nem engedheted meg magadnak a kezelésüket, először próbálj részletfizetésre lehetőséget kérni, sok doki belemegy. Ha nem lehet, akkor pedig állatvédő szervezetekkel vedd fel a kapcsolatot. Van olyan, hogy a költségekbe besegítenek, hirdetnek, de a cica nálad maradhat, amíg nem találnak örökbefogadót.

2022. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!