Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjátok meg, hogy az új...

Hogy oldjátok meg, hogy az új kiscica ne ugorjon autó elé?

Figyelt kérdés

Lényegében kaptunk egy kiscicát. A szomszéd passzolta le, mert hozzájuk bemászott, de náluk 2 kutya is van meg 2 nagyobb macska.

Igazából elfér, nem gond. A szeme kicsit beteg, valami vírus a doki szerint. Csepegtetjük meg kap antibiotikumot is.

Egyelőre a műhelyembe van bezárva. (doki szerint ne érintkezzen egyelőre más macskákkal). Az első 2 napban végig ott volt. Gyakran ránéztem, vittem enni, simogattam, csepegtetem törölgetem, stb.

2-3 napja már rendszeresen kihozzuk, felügyelettel, figyelünk rá. A gyerekek is játszanak, közben ő is. Jól elvan. Amikor jó időben játszik, akkor mintha a szeme is jobban gyógyulna.

A gond, hogy már elindult kifelé a kapun is. A kapu alatt ki tud mászni, ott pedig közvetlenül az út van.

Alapvetően nem egy forgalmas hely. Átlagos napon óránként elmegy 2-3 autó. Van amikor több órán át senki. Sokszor hajtanak mint a barmok, pedig utánunk földút van.


Tudok tenni valamit vele, hogy lehetőleg ne menjen ki, vagy legalábbis gyorsabban megtanulja, hogy az autóktól félnie kell?

Örökké nem tarthatom bezárva. 1-2 nap múlva már szeretném kicsit egyedül is kinthagyni, max bentről figyelem merre mászkál és kimegyek ha rossz irányba megy.


Ha van valakinek tanácsa, akkor szívesen venném.

Van egy kinti macskánk, de őt a költözéskor kaptuk a házzal együtt, már akkor 4-5 éves volt. Okos, ügyes, nem ütteti el magát. Nem tudom hogy nevelik ilyenre kölyök kortól kezdve, ez a titok érdekelne.



2022. júl. 15. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Tartsd bent.
2022. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Van már bent 2 macska, de többet oda nem akarunk. Ha azok egyszer elmennek, akkor se.

Kintre jöhet. Működik, nálunk is működik a régebbi macskánál, szomszédnál is, de aggódom, hogy ennél esetleg gond lenne.

2022. júl. 15. 18:01
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Úgy hogy bent tartod. Neki nem tudod elmagyarázni hogy mitől kell félni, hogy az autó elütheti.

Nincs titok, egyszerűen amelyik macska nem elég szemfüles azt elütik. Ha nem akarod megöletni/megnyomorítani a kiscicát, akkor legyen benti. Azt meg lehet neki tanítani.

2022. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Építs macskának való kennelt.
2022. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

"Működik, nálunk is működik a régebbi macskánál, szomszédnál is, de aggódom, hogy ennél esetleg gond lenne."


Orosz rulett.... nem működik, csak a szerencsén múlik az egész...

2022. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
ez a természet rendje a selejt elhullik ,be ne vidd a lakás az embernek van
2022. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
6os, pedig te is itt vagy...
2022. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Azt is megértik ha leordítod a fejét ha az urcára lép. Nem hülye, tényleg megérti. Ráadásul ha máskor nem ordítasz vele, akkor rájön hogy ez nem a divat miatt van, megjegyzi mit szabad. Alapból nem kell ordítani, csak ilyenkor, mily meglepö müködik...
2022. júl. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyelore ugy tunik annyira nem hulye. Tegnap kb deltol este 7ig kint volt.

Ha mi is kint vagyunk akkor korulottunk flangal. Igy 1x 2x kiment a kapu alatt is de visszajott. Egy kocsi is elment akkor megijedt nagyon.

Ha bementunk a hazba akkor ult kicsit az ajto kornyeken vegul megunta es akkor bement a muhelybe.


Amikor elmentem boltba akkor kicsit megporgettem a kocsi motorjat. Nem tetszett neki, tehat a hangos autok elol valszeg menekulni fog.


Szerintem bem lesz gond.

2022. júl. 17. 06:26
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Egyelőre... aztán nem kell csodálkozni, amikor elütik, de hát te engedted ki.


Macskaháló, macskakennel, és nem lesz ilyen baj.

2022. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!