Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicákat találtam mit...

Eger macska kérdése:

Kiscicákat találtam mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pont a mi macskánk szült 2 kiscicát de a masik utcaban biciklizes közben kismacskasirat halottam igy odamentem es a kertben volt 5db kiscica par naposak utana szoltam a tulajnak aki azt mondta hogy nem jon vissza az anyamacska igy hazahoztam fecskendővel probalom etetni tejjel, es gyerektapszerrel de sírnak
2022. júl. 18. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
A gyerektápszer nem tartja életben őket, az növényből van, ők nem növényevők. Kecsketej, vagy állatpatikában cicatej.
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
96%
Szépen óvatosan a saját anyamacskádnak nem lehet bemutatni őket? Sok ilyen esetről olvasni, hogy az egyébként is "gyakorló" anyuka macskák adoptálnak idegen kiscicákat. Neked is sokkal könnyebb lenne az életed, utána már csak a gazdikeresés maradna 2-3 hónapos korukban.
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Venni kell nekik kismacskáknak való tápszert. Plusz ugye alap hogy talált állatot azonnal orvoshoz kell vinni, ő majd ad tanácsot meg márkaneveket.

A sima tejjel meg a gyerektápszerrel megölöd őket. Azért sírnak mert olyan dolgokat juttattál a szervezetükbe ami rossz nekik és iszonyatosan szenvednek.

Amúgy ha a tiéd is most fialt, lehet hogy elfogadná és felnevelné őket, az lenne a legjobb.

2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Keresd fel az állatvédőket, a saját cicád ivartalanítsd majd, amint lehet
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
A sima tejben laktóz van, azt a cica nem bírja lebontani, meghal kiszáradásban, fosásban. Laktózmentes tejet, tejfölt vegyél nekik.
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rosszlovas ***** válasza:
96%

Ha jól értem és pont vannak kölykei a saját macskádnak, a legegyszerübb az lenne, ha elfogadná őket, és ő nevelné.

Ez persze akkor működik, ha kb egykorúak a kölykök.

Próbáld meg az anyamacskát egy kis időre elzárni a kölyköktől. A sajátjai közé tedd be az újakat, hogy keveredjenek, mászkáljanak egymáson, átvegyék a saját kölykök szagát.

1-2 óra múlva engedd vissza az anyát, de folyamatosan figyeld! Ha szoptatja az új kölyköket is, akkor már magukra hagyhatod őket.

2022. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem fogadja el őket, ám kecskénk az van aminek van teje inkább azt adjak nekik?
2022. júl. 18. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség!:

[link]

2022. júl. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!