Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem ki a lakásból kiscicákat?

Vigyem ki a lakásból kiscicákat?

Figyelt kérdés
Tegnap este 2 mentett kiscica került hozzám,egy erdőben kidobták őket. Az egyik cica már este fura volt. Fel volt puffadva a hasa és furán járt. Persze reggel hívtam az állatorvost. Valószínűleg férges a kiscica. Ma meg is kapta a féreg hajtót. Viszont bent vannak a lakásban. 3 gyerekem van. Vigyem ki őket a garázsba? Rendesen megijedtem,hogy elkapjuk tőlük... Sose volt még cicánk. Nagyon picik még 6-7 hetesek lehetnek. Nem szobatiszták. Elkezdtem az alomra szoktatást, de több helyre oda kakilnak. Ahova oda kakiltak domestossal áttöröltem. A férges cica fenekét lemostam,aztán a kézmosót is ferőtlenítettem. De nagyon félek,hogy elkapják a gyerekek. Mennyi időn belül kezd el hatni a féregírtó? Mennyi ideig kell most tartsak attól,hogy elkapjuk. 5 éves a legkisebb fiam. Elmondtam nekik,hogy azonnal kézmosás... De percenként szeretgetik őket.
2021. szept. 16. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtó a kifejlett férgeket rögtön kipucolja,viszont pete még maradhat benne. Nem elég egy féregtelenítés. Kiscicáknál igazából 2 hetes koruktól kezdve 2 hetente kell adni a féreghajtó pasztát.

Ezenkívül külső élősködő is lehet bennük,mivel nem tudod honnan vannak és még mi bajuk lehet én nem engedném a gyerekek közelébe míg nem jönnek teljesen rendbe.

2021. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
A féreghajtó azonnal hat. Nem lesz semmi baj, csak erőltesd a kézmosást.
2021. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Biztos,hogy kitenném. Ha elkezd dolgozni a gyógyszer,konkrétan férgeket fog fosni. Ezen kívül inkább egyéb dolgok miatt aggódnék ( parvo vagy más bakteriális vagy vírusos betegség). Oltva gondolom az anyjuk se volt nemhogy a kicsik.
2021. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor kiviszem őket. Nem látott más bajt rajtuk az állatorvos. De persze a belső bajokat nem láthatja. Oltani csak október vége fele lehet majd őket. Kaptunk most egész tubus féreghajtó pasztát. Hetente kell adni belőle.
2021. szept. 16. 15:43
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Te ismered a gyerekeidet. Csak úgy kapható el, ha a szájba kerül. Ha vigyáztok arra, hogy macskázás után azonnal alapos kézmosás, és addig semmi olyat nem fogjatok meg, ami a gyerekek szájába kerülhet, akkor nem lehet baj.

Ha gyerekek erre nem tudnak vigyázni, akkor viszont valóban jobb kint, vagy legalábbis elkülönítve.

2021. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Miert csak oktober vege fele lehet oket oltani, ha 6-7 hetesek? Az elso oltasokat pont, hogy 1-2 heten belul kene megkapniuk, de persze elso korben legyenek egeszsegesek, majd utana johet a tobbi.
2021. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a Dr Úr,ha már megszokták a helyüket beoltja őket valamilyen kombinált oltással. Október 2.-án oltja a bernáthegyinket,kérdeztem,hogy akkor Misszivel együtt be lehet őket oltani. Azt mondta inkább olyan október végén térjünk rá vissza.
2021. szept. 16. 16:19
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes dokid van...
2021. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy a féregpeték a széklettel ürülnek a macskából.

A cica mosakszik, a fenekét is nyalja... ezzel az egész testén szétviszi a petét. A testéről pedig átkerülhet bárhova. Pl. hozzádörgölődzik a kissámlihoz. A gyereked megfogja a kissámlit, s nem most kezet, mert ő nem nyúlt a cicához... a többit már tudod.

Amikor hozzánk kidobott kiscica került, és persze tele volt féreggel, a háziorvos adott egy tablettát nekünk is, hogy vegyük be, és figyeljük a székletet, hogy van-e benne féreg, ha van, akkor még egy tablettát fog adni. Nem volt.

Szerintem kérdezz rá a háziorvosodnál, gyerekorvosnál, hogy mit tanácsol!

2021. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Inkább garázs, de ha normális gyerekeid vannak, bemehetnek, udvar nem opció (bár ez attól is függ milyenek a macskák)?
2021. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!