Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire lehet hatékony egy...

Mennyire lehet hatékony egy cica esetén a hűsítő matrac?

Figyelt kérdés

Az egyik áruházban láttam, hogy most akciós kutyáknak ajánlott hűsítő matrac. Nem láttam még ilyet, de állítólag az állat testsúlyának hatására aktiválódik és lehűlik a benne lévő zselé, így hűsítené a kutyát.

3,5 kg-os macska esetén is működhet ez a matrac? Van valakinek tapasztalata?



2022. júl. 20. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Miért melege van? Csak mert a macskák nagyon szeretik és bírják is a meleget, normális esetben nincs szükségük hűtésre, mint a kutyáknak.

Nekem 2 macskám van és nincs melegük, sőt napon is szoktak feküdni.

2022. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényli és hajlandó használni, működhet, én magam is használtam 2 évet ilyen matracot nyáron.
2022. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Működhet, ha a tenyeredet ráhelyezed, akkor is érzed a hűsítő hatást. Persze ha elég ideig fekszik rajta egy állat, akkor fel is melegszik a benne lévő zselé, hagyni kell visszahűlni.

Nekünk van egy nagy méretű a kutyának, és egy kisméretű a macskáknak, de a macskák nem igazán szeretik, pedig a kánikulában nekik is melegük van. Mégis mintha idegenkednének tőle. Viszont van ismerősöm, akinek a macskája előszeretettel használja.

2022. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete vettem a cicáimnak, akik idősek már, és nem élvezik a kánikulát a légkondi nélküli lakásban. Fekszenek rajta, főleg egyikük, de olyan sokat azért nem hűt. Nem lesz hidegebb, mint mondjuk a mosdókagyló vagy a kád porcelánja (azokat is szeretik ilyenkor), ellenben puhább.
2022. júl. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Cicámnak van, és használja rendszeresen. Szereti. Nem marad rajta sokat, néha csak ül rajta, néha veknizik, néha kinyúlik.
2022. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5 folyt: azt kifelejtettem h azért vettük neki, mert láthatóan szenvedett a melegtől. Kinyúlt a parkettán, de akkor nem volt esti összebújás a kanapén a tv előtt. Jött bújni, de akkor meggyulladt, ment a parkettéra megint. És ezt pár perces váltásban. Szörnyű volt, kapott matracot. Nem ingázik annyit, mert hűti magát, aztán tovább bírja a kapanézást. Max egy film alatt háromszor megy a matracra.

Pedig van légkondi, csak hát este nem megy már. Meg dajkálni kell, simogatni, melegítem én is...


Kicsinek is volt hőháztartási problémája. Ha játszik, forró lesz mindene, vöröslik orra, füle, talpa.


Szóval te ismered a macskád, tapasztalod h szenved-e a melegtől vagy sem. Ha nem szenved, valszeg nem fogja használni.

2022. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mi cicánk nagyon rosszul viseli a nyarat, liheg, miután játszunk, meleg a nózija, máskor meg látszik rajta, hogy keresi a lakás leghidegebb pontját - ez általában a fürdő vagy a wc padlócsempéje. Vettünk neki hűtőmatracot, sajnos ő nem marad meg rajta, én használom :) Aktiválódik amúgy a macsek súlya alatt, inkább az a kérdés, hogy neki tetszik-e rajta, ha igen, akkor hasznos kis találmány.
2022. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem használtunk ilyet, de gyanúm szerint a macsekom nem feküdne rá. Ő a vizes törölközős átdörgölést szereti nagyon, de ha leterítem a rongyot a földre, akkor kikerüli, nem lép rá.
2022. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A mi cicánk nem jár be a lakásba, csak a kazánházba és ott nincs elég hűvős. Ott nincs sajnos mosdókagyló.

Azt látom, hogy próbál hűvös, árnyékos helyet keresni a kertben. A terasz kövén pedig teljesen elnyúlva fekszik, mint akinek melege van. A ventilátort szoktam még bekapcsolni, hogy közvetve érje őt.

Megpróbálkozom ezzel a hűsítőmatraccal. Köszönöm a segítségeket!

2022. júl. 25. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!