Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felső légúti betegsége van a...

Felső légúti betegsége van a macskának mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kempingbe jöttünk nyaralani ahol elkezdtünk etetni egy fogalmam sincs hány éves macskát,elég vékony volt és teljesen ideszokott ezért mindennap adunk neki enni. Viszont valószínűleg beteg. Utánaolvastam és felső legúti betegsége van (folyik a nyála,orra,néha nehezen lélegzik,lóg a nyelve, a szeme is folyik,bágyadt). A szüleim biztos nem viszik el állatorvoshoz nem tudom őket rávenni, de antibiotikumot kapott (emberit) nem tudom ez segít-e. Csak két hétig leszünk itt szeretnénk felerősíteni szóval azt szeretném kérdezni hogy mit tudnánk tenni ezen kívül hogy meggyógyuljon.

2022. júl. 21. 20:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

Az emberi antibiotikummal többet ártasz mint használsz. Nem lepődnék meg ha nem látnád többé, mert elpusztulna valahol az éjjel.

Egyébként ott a net a kezedben, keresd fel az összes arrafelé működő állatvédőt, hátha valamelyik tud segíteni rajta.

2022. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
1. Mondtam hogy a szüleim nem foglalkoznak a betegségével eléggé hogy engedjék hogy felhívjak ezzel kapcsolatban bárkit. A kérdés az hogy hogyan tudnék magamtól segíteni rajta. Lehetséges hogy megtud gyógyulni segítség nélkül? Egyébként valamennyit segített rajta az antibiotikum, annyira halálosnak szerencsére nem látszik.
2022. júl. 21. 20:18
 3/29 anonim ***** válasza:
11%
Én mindig embernek való antibiotikumot adok a macskáknak. Egy picike körömhegynyit és sose pusztult el tőle egy sem hanem jól lettek. De amúgy meg annyit tehetsz hogy felkeresed az ottani állatvédőket menhelyeket.
2022. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Jah hát akkor nem tudsz mit tenni. Max addod a gyógyszert eteted és ha nem lesztek ugyan olyan beteg lesz kaja nélkül.
2022. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Hát így semmit. Gondolom macskanátha, ami kezelés nélkül halálos.

Elképesztő hogy a szüleid így végig tudják nézni gond nélkül egy élőlény szenvedését, pedig ők tudnának segíteni rajta, felnőttként minden eszköz a rendelkezésükre áll.

Amúgy ha ide tudsz írni, akkor állatvédőknek is ugyanúgy tudsz írni.

2022. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5. Itt a közelben egy sincs így kezdtem az egészet. Mindent próbáltam de itt csak kutyamentők vannak még írni se tudnék senkinek. Egyedül az állatorvos van de az felejtős. De azt hozzátenném hogy hím cica és nem tudnánk sehogy elvinni nincs doboza meg ilyesmi és nem hiszem hogy a kempingre kijön egy állatorvos. Főként ezért nem akarnak a szüleim nagy ügyet csinálni ebből.
2022. júl. 21. 20:40
 7/29 anonim ***** válasza:
96%

Egyrészt nem említetted hogy nincs állatvédő a közelben, másrészt ilyen nincs. Mindenhol vannak. Főleg ahol kutyákkal foglalkoznak, ott macskás is akad, olyan nincs hogy valaki állatvédőnek mondja magát, de csak egy fajt ment. Ráadásul rengeteg ismeretségük van, sokszor pl kutya-macskamenhelyesek találnak tengerimalacot, már viszik is önkéntesek segítségével a malacmentőkhöz. Vagy fordítva. Összedolgoznak egymással országszerte.

Nem tudod meggyógyítani orvos nélkül, és mivel mindenre van valami kifogásod, a válasz az, hogy semmit nem tudsz tenni érte, mert nemakarásnak nyögés a vége.

Akkor tudnál tenni érte ha ilyen szorgosan írogatnál a megye összes állatvédőjének, amilyen szorgosan ide írogatod a kifogásaidat.

2022. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha facebookra kirakod a macskás csoportokba, már az is nagy segítség lenne a macskának, nagyobb esélye lenne a túlélésre, ha lenne rá lehetőség, hogy esetleg valaki befogja. Az állatmentők között is vannak olyanok, akik képesek elutazni egy állatért 200 kilométert is ha kell. Mindenképp megpróbálnám a nagy macskás fb csoportokat, oldalakat, meg mindenféle állatmentőt akit csak tudsz találni a neten. Segítség nélkül elfog pusztulni az az állat.
2022. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%
Mi a francnak avatkozol bele? Hívj fel egy állatvédő ligát, menhelyet, majd ők intézkednek, te ne adj neki gyógyszert, azt sem tudod mi a baja.
2022. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

7. Amúgy mi lenne ha arra válaszolnál amit kérdezek és nem engem szidnál? Saját káromra nem akarok semmit tenni (nyilván nem érted hogy értem de mindegy)

Gyerekként nem kezdhetek el összevissza irogatni mindenkinek ha a diagnózis se biztos. Amit tudok megteszek ne várd el tőlem hogy úgy viselkedjek mint egy felnőtt. Amúgymeg közbe beszéltem a szüleimmel és kapni fog féreghajtót és bolhanyakörvet, valamint később kaphat gyógyszert is erre a bajára hogy jobban legyen. És ha nem lesz jobban mire elmegyünk akkor lehet hogy elvisezük orvoshoz is.

2022. júl. 21. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!